Agnieszka Dauksza

Lista książek

Tylko na znak.com.pl
Klub Auschwitz i inne kluby - Dauksza Agnieszka | mała okładka
-25 %

Klub Auschwitz i inne kluby

Dauksza Agnieszka

Finalistka Nagrody Literackiej Nike Agnieszka Dauksza w swojej pierwszej książce postanowiła zapytać przeżywców, jak wygląda życie po obozie? Niektórzy z rozmówców autorki, ostatni świadkowie, po raz pierwszy opowiedzieli swoją historię.

Więcej

44,99 zł

33,74 zł

Jaremianka. Biografia - Agnieszka Dauksza | mała okładka
-32 %

Jaremianka. Biografia

Agnieszka Dauksza

Więcej

49,90 zł

33,93 zł

Klub Auschwitz i inne kluby Rwane opowieści przeżywców

Agnieszka Dauksza

Klub Auschwitz i inne kluby. Rwane opowieści przeżywców jest zapisem spotkań z byłymi więźniami obozów koncentracyjnych. Autorka rozmawia z polskimi „ostatnimi świadkami”, próbując dociec, kim są dziś, ponad siedemdziesiąt lat po zakończeniu II wojny światowej? Jak toczyły się ich losy po odzyskaniu wolności? Jak funkcjonuje obecnie wspólnota byłych więźniów? Opowieści układają się w zróżnicowaną konstelacj[...]

Więcej

49,00 zł

32,55 zł

Afektywny modernizm Nowoczesna literatura polska w interpretacji relacyjnej

Agnieszka Dauksza

"Afektywny modernizm" Agnieszki Daukszy to niezwykła rozprawa: innowacyjna metodologicznie, odkrywcza w zakresie historii literatury XX wieku, innowacyjna w robocie analitycznej. A także wzorcowa pod względem trafności doboru źródeł i kontekstów, imponująca pod względem oczytania, inspirująca dla teoretyka literatury, dla historyka sztuki modernistycznej i dla kulturoznawcy.
prof. dr hab. Przemysław Czapliń[...]

Więcej

38,00 zł