Agnieszka Gładzik

Ukończyła filologię angielską połączoną z germanistyką na Uniwersytecie Szczecińskim. Jej debiutancka powieść "Republika" ukazała się w 2015 roku.

Jest pasjonatką języka i kultury niemieckiej, interesuje się historią Szczecina oraz Pomorza Zachodniego.

Lista książek

Daleko od morza - Agnieszka Gładzik | mała okładka
-42 %

Daleko od morza

Agnieszka Gładzik

Europa tonie w powojennym chaosie. Trzydziestoletnia lekarka Marianna Palińska po długiej rekonwalescencji spowodowanej pobytem w obozie Ravensbrück wraca do Polski, aby odnaleźć swojego brata.

Więcej

39,90 zł

23,17 zł

Republika - Agnieszka Gładzik | mała okładka
-41 %

Republika

Agnieszka Gładzik

Szczecin i Berlin u schyłku lat 20. XX wieku. Studentka medycyny i początkująca literatka pomaga ojcu, niegdyś znanemu lekarzowi, obecnie bankrutowi i człowiekowi choremu, w opiece nad ostatnim pacjentem. Podejmuje też pracę w redakcji gazety i pisze swoją pierwszą powieść. W Berlinie zaś młody poseł święci triumfy polityczne, zmagając się jednak z wieloma problemami osobistymi i rodzinnymi.

Drogi tych dwo[...]

Więcej

33,00 zł

19,32 zł

Pomorzanie - Agnieszka Gładzik | mała okładka
-31 %

Pomorzanie

Agnieszka Gładzik

Wiosna roku 1945. W ruinach zniszczonego Szczecina spotykają się młoda Polka i Niemka. Pomimo przeciwności losu między dziewczętami nawiązuje się więź, która zdeterminuje całe ich życie. Rozdzielone przez historię i politykę wrogich sobie krajów, usiłują zmierzyć się z trudną przeszłością i odnaleźć własną tożsamość. Współczesny Szczecin. Po latach rozłąki na nowo przecinają się drogi dawnych przyjaciół. Ro[...]

Więcej

34,90 zł

24,19 zł