Andrew Morton

Andrew Morton urodził się w 1953 roku w Dewberry, West Yorkshire w Wielkiej Brytanii. W trakcie studiowania historii na Uniwersytecie Sussex Morton zaczął pasjonować się dziennikarstwem. Pierwszą zaproponowano mu pracą było tworzenie krótkich artykułów na temat gwiazd show-biznesu do znanych tabloidów. W późniejszym czasie Andrew Morton postanowił zawodowo związać się z branżą dziennikarską, ale pisanie artykułów na polecenie redaktorów naczelnych tabloidów, wydawało mu się zbyt prozaiczne. Z uwagi na to Morton stał się tak zwanym wolnym strzelcem, niezwiązanym z żadnym magazynem czy tabloidem.

Andrew Morton – kontrowersyjny biograf


Początki kariery zawodowej Andrew Mortona nie należały do łatwych, ponieważ dziennikarz postanowił tworzyć biografie znanych osób. Niektóre z jego książek powstały bez zgody lub poparcia opisanych w nim osób. Morton jest autorem bardzo kontrowersyjnej biografii Toma Cruise'a zatytułowanej „Tom Cruise: Andrew Unauthorized Biography”. Ta bestsellerowa biografia stała się bardzo znana z powodu krytycznego przedstawienia kościoła scjentologicznego, do którego należy wyżej wymieniony aktor. Morton jest autorem dwóch bestsellerowych biografii, przedstawiających życie księżnej Diany i Moniki Lewinsky – „Diana: prawdziwa historia” i „Monika Lewinsky: jej historia”. Obie te pozycje beletrystyczne spotkały się z ogromnym zainteresowaniem czytelników, nie tylko w Wielkiej Brytanii czy w Stanach Zjednoczonych.

Analiza dorobku artystycznego i życia prywatnego gwiazd oraz ludzi show biznesu


Andrew Morton słynie z bardzo krytycznej analizy osób przedstawianych w swoich biografiach. To dziennikarz, który dociera do nieznanych faktów z życia osób publicznych. Niektóre z jego pozycji beletrystycznych spotkały się ze stanowczym sprzeciwem przedstawionych w nich aktorów czy gwiazd wielkiego formatu. Dotyczy to między innymi wydanej w 2010 roku biografii Angeliny Jolie. Morton w swoich biografiach odnosi się nie tylko do kariery zawodowej danej osoby, ale także przedstawia znaczące wydarzenia z życia prywatnego, które miały ogromny wpływ na jej losy. Tego typu zabieg został zastosowany w celu przedstawienia historii życia Królowej Serc, czyli księżnej Diany, a także największej skandalistki XX wieku Moniki Lewinsky- byłej kochanki Billa Clintona.

Lista książek: Andrew Morton

Diana Jej historia - Andrew Morton | mała okładka
-40 %

Diana Jej historia

Andrew Morton

6.8 / 10 (129 ocen)

54,90 zł

33,03 zł

39,90 zł

26,38 zł

39,90 zł

29,93 zł

37,91 zł

26,09 zł

Diana Moja historia - Andrew Morton | mała okładka

Diana Moja historia

Andrew Morton

6.5 / 10 (585 ocen)

39,90 zł

29,93 zł

59,90 zł

39,61 zł

17 goździków - Andrew Morton | mała okładka

17 goździków

Kate Morton

6.7 / 10 (23 ocen)

44,90 zł

32,92 zł