Börge Hellström

Szwedzki pisarz.
Zanim zajął się pisarstwem Hellström pracował w ośrodku, zajmującym się nieletnimi przestępcami oraz molestowanymi dziećmi. Jest jednym z założycieli szwedzkiej organizacji Kriminellas Revansch i Samhället, oferującej wsparcie narkomanom oraz osobom, które złamały prawo w powrocie do społeczeństwa. Hellström w przeszłości sam był uzależniony od narkotyków, sam też doświadczył molestowania seksualnego jako dziecko.[1]
W 2004 r. Hellström wydał wraz z Andersem Roslundem powieść kryminalną, pt. Bestia (szw. Odjuret), poruszającą m.in. problem pedofilii. Książka w Szwecji stała się bestsellerem. Roslund wraz z Hellströmem otrzymali za nią nagrodę Szklany Klucz, przyznawaną za najlepszą powieść kryminalną z krajów skandynawskich. Od 2005 r. całkowicie poświęcił się pisarstwu. Zmarł na chorobę nowotworową.

Lista książek

Bestia

Roslund Anders, Hellstrom Borge

Dwie dziewięcioletnie przyjaciółki, Marie i Idę, znaleziono w piwnicy, zgwałcone i zamordowane. Bernt Lund, sprawca zdarzenia został złapany i skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Karę odbywa na oddziale dla przestępców seksualnych w zakładzie w Aspses, skąd ucieka podczas transportu do szpitala. Bernt Lund to wyjątkowo niebezpieczny przestępca, nikt nie potrafi przewidzieć, jak się zachowa, c[...]

Więcej

33,30 zł

Trzy sekundy -  Anders Roslund, Börge Hellström  | mała okładka
-28 %

Trzy sekundy

Anders Roslund, Börge Hellström

Piet Hoffman ma pokierować operacją wprowadzenia narkotyków do szwedzkich więzień. Sekretem pozostaje fakt, że działa on z ramienia policji, która od lat stara się infiltrować największą grupę przestępczą w kraju. I że jego imponująca kartoteka jest całkowicie spreparowana.

Więcej

39,90 zł

28,87 zł

Trzy minuty -  Anders Roslund, Börge Hellström  | mała okładka
-28 %

Trzy minuty

Anders Roslund, Börge Hellström

Obie strony liczą na jego lojalność. obie skazują go w końcu na śmierć.

W Szwecji pracował jako informator policji i zajmował się infiltrowaniem zorganizowanych grup przestępczych. Został zdekonspirowany w jednym z zakładów karnych i porzucony przez tych, na zlecenie których działał. Potrzebne mu były trzy sekundy, żeby przeżyć.

Więcej

39,90 zł

28,87 zł