Ewa Bieńkowska

Lista książek

Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Leszek Kołakowski - Ewa Bieńkowska | mała okładka
-32 %

Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Le

Ewa Bieńkowska

Stanisław Brzozowski i Leszek Kołakowski w poszukiwaniu chrześcijańskiej mądrości.

Ewa Bieńkowska umieściła w centrum swojej książki chrześcijaństwo, ukazując, w jaki sposób myśl religijna ewoluowała w życiu dwóch wybitnych polskich filozofów.

Więcej

49,99 zł

33,99 zł

Michał Anioł nieszczęśliwy rzymianin

Ewa Bieńkowska

Michał Anioł – nieszczęśliwy rzymianin nie jest ani klasyczną biografią, ani specjalistyczną analizą jego twórczości. Jest esejem literackim, która ma za przedmiot zjawisko „Michał Anioł” we wszystkich jego tworzących wymiarach: biograficznym, psychologicznym, filozoficznym, ideowym i artystycznym, z przenikliwą analizą wszystkich dziedzin jego sztuki: rzeźby, malarstwa, architektury, poezji.
Marek Rapack[...]

Więcej

37,90 zł

Dom na Rozdrożu - Ewa Bieńkowska | mała okładka
-37 %

Dom na Rozdrożu

Ewa Bieńkowska

Dom to najściślej chroniony skarb. To najbliżsi sercu ludzie i najważniejsze miejsca. To zdarzenia, doświadczenia, przeżycia, które złożyły się na własne, dojrzałe „ja”.
Ewa Bieńkowska próbuje opowiedzieć – sobie i nam – o domu swojego dzieciństwa: o mieszkaniu w strzeżonej warszawskiej kamienicy w Alei Szucha i o pałacu w Nieborowie, gdzie spędzała wakacje; kreśli portrety rodziców. Dla czytelnika nie są t[...]

Więcej

32,00 zł

20,14 zł

Historie florenckie

Ewa Bieńkowska

Historie florenckie są wyjątkowym, pogłębionym przewodnikiem po stolicy Toskanii, po jej miejscach najpiękniejszych, które na zawsze zawładnęły naszą wyobraźnią. Są zapisem historii Florencji, portretem jej twórców i najważniejszych obywateli, zarówno tych sprawujących rządy jak i otaczających ich filozofów, artystów, pisarzy czy kaznodziejów. Wędrujemy zarówno po mieście prawdziwym jak i wyobrażonym, wpisa[...]

Więcej

32,00 zł

20,98 zł