Kacen Callender

Kacen Callender urodzony w 1989 roku autor powieści fantasy dla dzieci, który wychował się w Saint Thomas. Zdobył tytuł licencjata w Sarah Lawrence College na kierunkach japonistyka oraz kreatywne myślenie. Zanim został pisarzem był redaktorem w „Little, Brown”. W 2018 roku zapoczątkował akcję internetową #USVIPubFund, która polegała na zebraniu środków, mających wesprzeć finansowo Wyspy Dziewicze Stanów Zjednoczonych.

Kacen Callender i jego debiut literacki


Kacen Callender zadebiutował w 2018 roku powieścią „Hurricane Child”, która opowiada o dwunastolatce urodzonej w trakcie szalejącego, przeklętego huraganu. Kolejne wydawane przez pisarza powieści szybko zyskały ogromną popularność w kraju i na świecie. Kace Callender zachwyca. Jego twórczość prezentuje niebanalną historię widzianą oczami bohatera transpłciowgo. To opowieści o odkrywaniu i poznawaniu siebie, radzeniu sobie z nienawiścią oraz o pierwszej miłości.

Przyznane wyróżnienia


Książki Kacena Callendera umieszczane są na listach bestsellerów, ciesząc się niesłabnącą popularnością. Za dzieło „Queen of the Conquered” autor otrzymał nagrodę Word Fantasy Award w 2020 roku. Pisarz został także uhonorowany nagrodami Stonewall i Lamda Award.

Lista książek: Kacen Callender

24,70 zł 24,70 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

Lark i Kasim. Czas na rewolucję - Kacen Callender | mała okładka
-38 %

Lark i Kasim. Czas na rewolucję

Kacen Callender

7.2 / 10 (28 ocen)

32,75 zł 32,75 zł - najniższa cena 52,90 zł - cena detaliczna