Karolina Lewestam
Karolina Lewestam to utalentowana pisarka, publicystka i filozofka. Urodziła się 20 października 1979 roku, w Warszawie. Jest absolwentką filozofii na Uniwersytecie Warszawskim, a także socjologii w ramach Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych. W 2014 roku obroniła doktorat z etyki na Uniwersytecie Bostońskim. Kariera literacka pisarki Karoliny Lewestam jest niezwykle różnorodna, od publikacji naukowych po powieści i eseje. Początkowo pracowała jako asystentka na Uniwersytecie Warszawskim, a następnie na Uniwersytecie Bostońskim. Autorka była również copywriterką w 4fun.tv i Telewizji Polskiej, a także publikowała felietony w miesięcznikach „Pismo”, „Gazeta wyborcza” i „Dziennik Gazeta Prawna”.
Karolina Lewestam - poczytne publikacje
Karolina Lewestam debiutowała w 2009 roku książką, pod tytułem „Bajki o Kubusiu” (Stowarzyszenie Inicjatyw Wydawniczych). Po kilku latach przerwy kolejna jej publikacja „Mała księżniczka” (Wydaw2nictwo W.A.B.) ukazała się w 2021 roku. Rok później pojawiła się następna książka zatytułowana „Pasterze smoków. Rodzice kontra świat” (Wydawnictwo Czarne). W 2023 roku wydana została publikacja „
Pamiętnik Magdy Kot” (Wydawnictwo W.A.B.), a także „Silla” (Wydawnictwo Agora), która jest pierwszą częścią serii fantasy „Opowieści Świata Zorzy”. Druga część tego cyklu to „Strażniczka perły” (Wydawnictwo Agora), która została wydana w 2024 roku. Karolina Lewestam jest również cenioną publicystką. Pisze artykuły i eseje, w których podejmuje tematy związane z kulturą, filozofią i społeczeństwem Prace tej autorki cechuje głęboka refleksja nad współczesnym światem.
Karolina Lewestam- ceniona przez krytyków i czytelników
W swojej karierze autorka książek, Karolina Lewestam odniosła liczne sukcesy. Zdobyła wiele nagród i wyróżnień. Jej teksty bardzo często poruszają trudne i niezwykle istotne tematy, dzięki czemu są jednym z najważniejszych głosów współczesnej, krajowej literatury oraz publicystyki. Karolina Lewestam w 1997 roku została wyróżniona nagrodą Polskiej Akademii Nauk za najlepszy esej. Była również pięciokrotnie nominowana do nagrody Grand Press w kategorii publicystyka w 2015, 2016, 2017, 2018 i 2020 roku.