Marcin Ryszka

MARCIN RYSZKA – urodził się 15 lipca 1990 roku w Czechowicach-Dziedzicach. Jest polskim pływakiem, piłkarzem, dziennikarzem sportowym i prezesem fundacji „Nie widząc przeszkód”. W wyniku choroby stracił wzrok w wieku pięciu lat. Marcin Ryszka studiował zarządzanie i marketing oraz zarządzanie personelem. Wybrał także kierunek menedżer sportu na krakowskiej AGH i Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie można go usłyszeć w radiu sportowym Weszło FM, gdzie pracuje jako dziennikarz.

Marcin Ryszka – występy na paraolimpiadach


Marcin Ryszka może się pochwalić imponującym dorobkiem sportowym. Podczas studiów reprezentował swoją uczelnię w zawodach pływackich. Dzięki swojemu wysiłkowi doszedł naprawdę daleko. Marcin Ryszka reprezentował nasz kraj na paraolimpiadzie w Pekinie w 2008 roku oraz w Londynie w 2012. Jest trzykrotnym mistrzem świata osób niewidomych w pływaniu w Antalyi w 2011 roku. Zdobył także kilka medali na Mistrzostwach Europy. Po zakończonej karierze pływackiej zajął się piłką nożną osób niewidomych. Marcin Ryszka jest kapitanem reprezentacji Polski oraz drużyny „Tyniecka Nie Widzę Przeszkód Kraków” w blind footballu. To on odpowiada za prężny rozwój tej dyscypliny w naszym kraju. W 2008 roku sprowadził nawet specjalne piłki z Brazylii. Brał udział między innymi w Mistrzostwach Europy w Anglii w 2015 roku. Prywatnie jest szczęśliwym mężem oraz ojcem.

Marcin Ryszka – biografia


W 2021 roku na rynku ukazała się książka Marcina Ryszki, którą napisał wraz z dziennikarzem Jakubem Białkiem. W „Nie widzę przeszkód” niewidomy sportowiec opowiada szczerze o tym, jak to jest być osobą niepełnosprawną. Przekonuje również, że wbrew pozorom jego życie jest przepełnione łzami szczęścia, a nie smutku, oraz niezliczonymi zabawnymi historiami.

Lista książek: Marcin Ryszka

24,50 zł 7,00 zł - najniższa cena 42,99 zł - cena detaliczna

Nie widzę przeszkód Wielkie Litery - Jakub Białek, Marcin Ryszka | mała okładka

Nie widzę przeszkód Wielkie Litery

Jakub Białek, Marcin Ryszka

47,90 zł 47,90 zł - najniższa cena 47,90 zł - cena detaliczna