Maria Paszyńska

Urodzona 30 czerwca 1985 roku w Lubinie. Polska pisarka i prawniczka. Absolwentka Uczelni Łazarskiego na kierunku prawo oraz Iranistyki na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W celu rozwinięcia własnych kompetencji studiowała turkologię dwa lata. Debiutowała książką Warszawski niebotyk, jednak prawdziwą popularność przyniósł jej cykl Owoc granatu.

Lista książek

Warszawski Niebotyk

Maria Paszyńska

Romantyczne wzloty, bolesne upadki, tragedie burzące świat, rozstania i powroty, a wszystko to na tle Warszawy połowy lat trzydziestych, uwodzącej swym ogromnym wdziękiem i urokiem. Warszawy, nazywanej Paryżem Wschodu, w której na placu Napoleona kończy się budowa najefektowniejszego drapacza chmur ówczesnej Europy. Warszawa, której już nie ma, a za którą tęskni każdy z nas.

Więcej

36,90 zł

27,08 zł

Powroty. Owoc granatu. Tom 4 - Maria Paszyńska  | mała okładka
-37 %

Powroty. Owoc granatu. Tom 4

Maria Paszyńska

Po zmianie jaka zaszła za czasów panowania Chomeiniego w 1979, kiedy to Iran stał się państwem wyznaniowym, Halszka wraz z córką opuszcza swoje miejsce zamieszkania.

Więcej

34,90 zł

21,88 zł

Córka gniewu - Maria Paszyńska | mała okładka
-28 %

Córka gniewu

Maria Paszyńska

Widowiskowy finał sułtańskiej trylogii!

Zdrada. Intryga. Wielka bitwa i wielka miłość zdolna pokonać każdą przeszkodę.

Klęska wojsk tureckich w bitwie morskiej pod Lepanto to dopiero początek problemów Imperium Osmańskiego. Sułtan Selim II podupada bowiem na zdrowiu, a na dworze rozpoczyna się rywalizacja o to, kto zajmie tron.

Tymczasem Jelenę po bitwie budzą krzyki marynarzy, cieszących się ze zwycięs[...]

Więcej

36,90 zł

26,51 zł

Gonitwa chmur

Maria Paszyńska

Rok 1935. Na tle olśniewającej panoramy Warszawy życie toczy się krętymi ścieżkami. Prawda bywa bardziej niewiarygodna od kłamstwa, a to co wydaje się proste, wcale takie nie jest.

Więcej

36,90 zł

23,30 zł

Cień sułtana - Maria Paszyńska | mała okładka
-37 %

Cień sułtana

Maria Paszyńska

Gdzie kończy się „Wspaniałe stulecie” zaczyna się powieść Paszyńskiej.

Jest rok 1566. Sulejman Prawodawca wyrusza na kolejną wyprawę przeciwko Habsburgom. Kampania ma być ukoronowaniem jego rządów, ostatecznym zwycięstwem Imperium Osmańskiego nad chrześcijańską Europą. Na drodze staje mu Nikola Subicz Żriński, dowódca niewielkiej twierdzy Szigetvar.
Niespodziewanie jednak sułtan Sulejman umiera, a wielki[...]

Więcej

36,90 zł

23,30 zł

Krwawe morze

Maria Paszyńska

Parne lato 1571 roku. Oblężenie weneckiej twierdzy Famagusta przez wojska osmańskie trwa już prawie rok. Za murami szerzy się głód i epidemia, ludzie są na skraju szaleństwa. Dowódca twierdzy Marco Antonio Bragadin wydaje rozkaz kapitulacji.
Tymczasem w Stambule wrze. Coraz trudniej ukryć nieudolność sułtana i jego świty. Mehmed Pasza Sokollu po raz pierwszy staje do walki z wrogiem, którego nie zna i nie r[...]

Więcej

36,90 zł

23,30 zł

Willa pod zwariowaną gwiazdą - Maria Paszyńska | mała okładka
-44 %

Willa pod zwariowaną gwiazdą

Maria Paszyńska

Na gruzach dawnego świata zdarza się miłość, której nie można się oprzeć... Lato 1939 roku. Warszawskie zoo, stworzone przez Jana i Antoninę Żabińskich, ma swoje chwile triumfu, choć podskórnie czuć w nim niepokój związany z nieuchronnie zbliżającą się wojną. Brutalny czas nie zabija jednak namiętności. Niezwykłe losy trojga ludzi uwikłanych w wielką historię i własne uczucia. Willa pod Zwariowaną Gwiazdą [...]

Więcej

34,90 zł

19,49 zł

Owoc granatu Tom 1 Dziewczęta wygnane - Maria Paszyńska | mała okładka
-37 %

Owoc granatu Tom 1 Dziewczęta wygnane

Maria Paszyńska

Lato 1939 roku, Kresy. Elżbieta i Stefania, wchodzące w dorosłość bliźniaczki, spędzają beztroskie wakacje w dworku dziadków. Sielankową atmosferę przerywa warkot niemieckich samolotów. Wkrótce ze wschodu nadciąga kolejne zagrożenie: Armia Czerwona. Rozpoczyna się dramatyczna walka o przetrwanie. Dziewczęta nie przypuszczają nawet, co szykuje dla nich los i jaką cenę przyjdzie im zapłacić za każdy dzień życ[...]

Więcej

34,90 zł

21,88 zł

Owoc granatu Tom 2 Kraina snów - Maria Paszyńska | mała okładka
-37 %

Owoc granatu Tom 2 Kraina snów

Maria Paszyńska

Bliźniaczki Elżbieta i Stefania wraz z tysiącami Polek cudem uszły z syberyjskiego piekła i podążając za Armią Andersa, dotarły do Iranu. Egzotyczny kraj okazuje się rajem na ziemi, jednak traumatyczne doświadczenia nie pozwalają o sobie zapomnieć.
Czy w promieniach słońca i cieple perskiej gościnności kobiety zdołają odzyskać spokój?
Oparta na faktach historia tułaczy wojennych, którzy na obczyźnie próbow[...]

Więcej

34,90 zł

21,88 zł

Instytut Piękności - Maria Paszyńska | mała okładka
-44 %

Instytut Piękności

Maria Paszyńska

Kobieca strona historii
Gdy wygląd decydował o życiu lub śmierci…
W okupowanej przez Niemców Warszawie doktor Mada Walter wpada na brawurowy pomysł. Na ulicy Marszałkowskiej zakłada Instytut Piękności, by ratować skazane na zagładę Żydówki.
W tym niezwykłym gabinecie kosmetycznym, oprócz zabiegów upiększających i kamuflujących semickie rysy, kobiety wyprowadzone z getta przystosowują się do życia po aryjski[...]

Więcej

36,90 zł

20,61 zł

Owoc granatu Tom 3 Świat w płomieniach - Maria Paszyńska | mała okładka
-37 %

Owoc granatu Tom 3 Świat w płomieniach

Maria Paszyńska

Iran, rok 1963. Czterdziestoletnie Stefania i Elżbieta wiodą pozornie szczęśliwe życie u boku mężów. Podjęły decyzje, które miały wreszcie zapewnić im spokój, ale te nadzieje okazały się płonne. Niezagojone rany, niewybaczone winy, niewyleczone traumy coraz silniej zatruwają codzienność kobiet. Halszka, która jest znaną farmaceutką i cenionym naukowcem, nie może zapomnieć o przeszłości, a Stefania, mimo iż [...]

Więcej

34,90 zł

21,88 zł

Dwa światła - Maria Paszyńska | mała okładka
-44 %

Dwa światła

Maria Paszyńska

Czy w świecie pełnym przemocy jest jeszcze miejsce na piękno?
W mroźny zimowy wieczór 1935 roku w Warszawie na pograniczu świata żydowskiego i chrześcijańskiego przychodzi na świat chłopiec. Szybko okazuje się, że ma on niezwykły dar. Nim jednak udaje się go rozwinąć, wybucha wojna, straszliwsza niż którakolwiek wcześniej w historii ludzkości.
Inspirowana faktami opowieść o przyjaźni starego mistrza, kompoz[...]

Więcej

36,90 zł

20,61 zł

Owoc granatu Dziewczęta wygnane / Kraina snów / Świat w płomieniach / Powroty Pakiet

Maria Paszyńska

Cykl owoc granatu:

- Dziewczęta wygnane,

- Kraina snów

- Świat w płomieniach

- Powroty

Więcej

109,00 zł

64,05 zł