Mariusz Sieniewicz

Mariusz Sieniewicz

(ur. 1972) – autor powieści „Prababka”, „Czwarte niebo”, „Rebelia”, „Miasto Szklanych Słoni”, „Spowiedź Śpiącej Królewny” oraz zbioru opowiadań „Żydówek nie obsługujemy”. Nominowany do Paszportu „Polityki” i Nagrody Literackiej Nike, wyróżniony Trójkowym Znakiem Jakości Programu III Polskiego Radia i Nagrodą Literacką Warmii i Mazur za rok 2010. Mieszka w Olsztynie. Na podstawie jego książek zrealizowano spektakle: „Wszystkim Zygmuntom między oczy” we wrocławskim Teatrze Polskim, „Żydówek nie obsługujemy” i „Spowiedź Śpiącej Królewny” w teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz „Rebelię” w Teatrze Śląskim w Katowicach.

Lista książek

Plankton - Mariusz Sieniewicz | mała okładka
-32 %

Plankton

Mariusz Sieniewicz

Polacja, rok 2092. Świat, który znamy, nie istnieje. Ukarany za nieposłuszeństwo kapucyn trafia do Krakowa, by nieść pomoc poszkodowanym w ataku terrorystycznym. Szybko okazuje się, że jego misja ma inny charakter.

Więcej

36,90 zł

24,99 zł

Walizki hipochondryka

Mariusz Sieniewicz

Każdy nieszczęśliwie zakochany w swoich chorobach wcześniej czy później trafia w ręce chirurga. Jeśli wychodzi spod noża cało, to tylko po to, by stanąć oko w oko z bandą handlującą na oddziale ruskim dolarganem i sprowokować bunt wszystkich cierpiących. Jeśli przeżyje, śmierć westchnie z respektem: „tak, temu jednemu nie dałam rady”.

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Spowiedź Śpiącej Królewny

Mariusz Sieniewicz

Emi dobiega czterdziestki i jest singielką uwikłaną w żenujące związki z mężczyznami. Cierpi na narkolepsję - kilka razy dziennie zapada w sen i śni swoje samobójstwo. Jednak w ostatniej chwili, jak na złość, ktoś z zewnątrz wdziera się w sen: a to „były” (i to nie jeden!), a to zrzędliwa matuchna z ojczulkiem, a to sam... Jezus.

Więcej

32,90 zł

22,37 zł

Miasto Szklanych Słoni

Mariusz Sieniewicz

W Mieście Szklanych Słoni panują osobliwe zwyczaje: w szpitalu leczy się dotykiem wyobraźni, w hucie szkła produkuje się masowo szczęście, piątek jest dniem seansów spirytystycznych, a sobota - orgii miłosnych. Nad wszystkim unosi się Tęczowa Wieloródka -

Więcej

34,90 zł

23,73 zł