Piotr Pawlukiewicz

Jego kazania przyciągały do kościoła tłumy, a te, które dostępne były w internecie - miały miliony odsłon. Ksiądz Piotr Pawlukiewicz był polskim duchownym rzymskokatolickim, doktorem teologii pastoralnej, rekolekcjonistą, kaznodzieją, prałatem, a także kanonikiem gremialnym Kapituły Metropolitalnej Warszawskiej oraz autorem popularnych książek o tematyce religijnej.


Ksiądz Pawlukiewicz - życie


Piotr Pawlukiewicz studiował teologię pastoralną na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim, a także homiletykę w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie, oraz retorykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1985 ukończył również Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Do święceń kapłańskich przystąpił w czerwcu 1985 roku. Przez kolejne dwa lata pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Wincentego a Paulo w Otwocku. Był redaktorem naczelnym Radia Józef w Warszawie i głosił homilie w kościele Św. Krzyża w Warszawie, podczas transmitowanej przez radio mszy. Ksiądz Pawlukiewicz współpracował także z Radiem Plus Warszawa, w którym prowadził audycję “Katechizm Poręczny” i głosił kazania dla studentów w warszawskim kościele św. Anny. Prowadził również wykłady z homiletyki w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Warszawie.


Książki Księdza Pawlukiewicza - wyjątkowa twórczość literacka


Pawlukiewicz książki zaczął pisać w ramach przełożenia “na papier” swoich kazań, które głosił w radiu. Tak powstały jego dwa pierwsze dzieła, czyli “Kazania radiowe 1992–2002” oraz “Kazania radiowe 2003–2009”. Po pozytywnym przyjęciu ich przez czytelników oraz krytyków, kontynuował swoją wyjątkową twórczość literacką. Jego powieści to głównie rozważania z obszaru teologicznego. Opowiada w nich między innymi o swojej drodze poprzez kapłaństwo, a także o trudnych obecnie relacjach między księżmi a świeckimi. W swoich książkach Pawlukiewicz mówi o radzeniu sobie z kryzysami, powstawaniu z upadków i słabości. Motywuje do czynienia dobra i opowiada o życiu kościoła “z drugiej strony”. To jeden z progresywnych autorów kościoła, tuż obok księdza Jana Kaczkowskiego czy księdza Józefa Tischnera. Zapraszamy do odwiedzenia kategorii - Piotr Pawlukiewicz książki - znajdziesz tam najpopularniejszą książkę autora - Księża na Księżyc! Tylko co dalej?.

Lista książek

Czarny humor czyli o kościele na wesoło

Piotr Pawlukiewicz, Bogusław Kowalski

Prezentujemy zbiór anegdot, żartów i zabawnych historii z życia księży, parafii, z wizyt duszpasterskich, ślubów, pogrzebów i wszelkich „kościelno-parafialnych” okoliczności, w których nie trudno o komiczne wpadki – autorstwa dwóch popularnych księży – ks. Piotra Pawlukiewicza i ks. Bogusława Kowalskiego. Pokazują oni, że Kościół tworzą normalni ludzi, którym śmieszne sytuacje, gafy i przejęzyczenia [...]

Więcej

34,90 zł

32,11 zł

Z braku rodzi się lepsze... Wywiad strumyk

Piotr Pawlukiewicz, Renata Czerwicka

Ks. Piotr Pawlukiewicz nie chciał się zgodzić na ten wywiad przez ok. 3 lata próśb i starań. Aż w końcu uległ redaktor naczelnej RTCK, Renacie Czerwickiej. Rozmowa – która miała mieć swój dalszy ciąg – została przeprowadzona w Gródku nad Dunajcem w styczniu 2020 r. Dwa miesiące później ks. Piotr odszedł… Pozostała po nim pustka w sercach wielu ludzi, którzy go przez wiele lat słuchali. [...]

Więcej

34,90 zł

32,11 zł

Tylko na znak.com.pl
O miłości - Piotr Pawlukiewicz | mała okładka
-25 %

O miłości

Piotr Pawlukiewicz

Niepublikowane teksty ks. Pawlukiewicza, który w osobistych i jak zwykle nieco humorystycznych słowach tłumaczy najbardziej skomplikowane, ale i najważniejsze w życiu uczucie – miłość.

Więcej

42,99 zł

32,24 zł

Bestseller
Życie. Instrukcja obsługi -  | mała okładka
-33 %

Życie. Instrukcja obsługi

Nigdy dotąd niepublikowane teksty księdza Piotra Pawlukiewicza, w których z lekkim przymrużeniem oka bierze na warsztat najważniejsze dla nas tematy – miłość, wolność, nadzieję.

Więcej

39,99 zł

26,99 zł

Księża na Księżyc! Tylko co dalej? - Pawlukiewicz Piotr | mała okładka
-32 %

Księża na Księżyc! Tylko co dalej?

Pawlukiewicz Piotr

Ks. Piotr Pawlukiewicz w ostatniej książce, nad jaką pracował, wspomina swoje kapłaństwo i opowiada o trudnych ostatnio relacjach między księżmi a świeckimi. Pomaga dostrzegać dobro – nie tylko tam, gdzie jest ono oczywiste.

Więcej

36,99 zł

24,99 zł

Wstań! Albo będziesz święty, albo będziesz nikim - Piotr Pawlukiewicz  | mała okładka
-32 %

Wstań! Albo będziesz święty, albo będziesz nikim

Piotr Pawlukiewicz

Myślisz, że bycie świętym nie jest w modzie? Nawet nie wiesz jak bardzo się mylisz. Ksiądz Piotr Pawlukiewicz mówi o radzeniu sobie z kryzysami, powstawaniu z upadków i słabości. Wstań i wyrusz razem z nim! Chciej być święty, by żyć na 100%!

Więcej

34,90 zł

23,73 zł

Katechizm poręczny 1

Piotr Pawlukiewicz

„Kto pyta, nie błądzi” – powiada stare przysłowie. Słuszność tej maksymy potwierdza się przede wszystkim w sytuacji, gdy znajdujemy się w obcym miejscu i nie wiemy, jak trafić pod określony adres. Cóż możemy wtedy zrobić? Zapytać kogoś o drogę. Nawet jeśli wymaga to od nas pewnej pokory.

Książka Katechizm poręczny ma formę dialogu. Jej kanwę stanowi zapis wybranych archiwalnych odcinków audycji radiowej, w[...]

Więcej

24,00 zł

20,50 zł

Katechizm poręczny 2 + CD

Piotr Pawlukiewicz

Choć od emisji audycji Katechizm poręczny w Radiu Józef minęło już kilkanaście lat, poruszane w niej tematy są ciągle aktualne. Te „lekcje katechizmu na przykładach z życia”, „głośne odpowiedzi na ciche pytania”, jak mówiono o programie, nie mają określonego terminu ważności; nie starzeją się, bo dotyczą spraw ponadczasowych.

Niniejszy tom został opracowany na podstawie wybranych odcinków z lat 2002-2003, [...]

Więcej

24,00 zł

20,49 zł