Raymond Carver

Raymond Carver to amerykański poeta, prozaik i autor krótkich opowiadań. Urodził się 25 maja 1938 roku, a zmarł 2 sierpnia 1988 roku.

Jego opowiadania charakteryzują zwięzłym, i pozbawionym emocji językiem, w którym brak jakichkolwiek zbędnych szczegółów. Sam autor tłumaczył w jednym z wywiadów, że jedynie dobrze odnajduje się w takich gatunkach literackich, które nie wymagają od niego przerwania pracy pisarskiej.

Lista książek

Katedra - Raymond Carver | mała okładka
-31 %

Katedra

Raymond Carver

To świat bezimiennych często bohaterów i świat rzeczy, który nie został uczłowieczony. Świat z natury obcy, którego mieszkańcy żyją w cudzych domach, poruszają się pośród cudzych mebli. Zasadnicza obcość świata rzeczy przekłada się tu na losy urzeczowionych postaci, bez względu na ich gotowość...

Więcej

29,00 zł

20,01 zł

O czym mówimy, kiedy mówimy o miłości - Raymond Carver | mała okładka
-26 %

O czym mówimy, kiedy mówimy o miłości

Raymond Carver

Powściągliwe, niedopowiedziane, wieloznaczne opowiadania Carvera pełne są tłumionych emocji i skrywanych dramatów ludzi poranionych i samotnych. Pisarzowi udało się wykreować świat mroczny, w którym nawet najprostsze słowa i gesty mogą okazać się niebezpieczne i złowieszcze. Jego minimalistyczny, zdystansowany styl w znakomity sposób oddaje podejmowane przez bohaterów desperackie próby porozumienia się i do[...]

Więcej

19,00 zł

13,98 zł

Słoń - Raymond Carver | mała okładka
-27 %

Słoń

Raymond Carver

Książka zawiera siedem ostatnich opowiadań autora, uznawanych za jedne z najwybitniejszych w jego dorobku.
Trudno je zapomnieć: są niejednoznaczne, złowieszcze, pełne tłumionych emocji.

Pudła
Ten, kto spał w tym łóżku
Bliskość
Menudo
Słoń
Kosy zapieczone w cieście
Sprawa do załatwienia

Więcej

21,00 zł

15,23 zł

Na skróty

Raymond Carver

Tom NA SKRÓTY zawiera wybór opowiadań z bogatego dorobku wybitnego amerykańskiego prozaika Raymonda Carvera (1938-88), które stały się podstawą scenariusza zrealizowanego w 1993 roku filmu Roberta Altmana. Nominowany do Oscara film został uhonorowany m.in. Złotym Lwem na festiwalu w Wenecji.

Więcej

23,10 zł