Richard Marcinko

Legendarny dowódca oddziałów specjalnych, jeden z największych twardzieli w dziejach Ameryki, doradca prezesów korporacji i autor książek ze szczytów listy bestsellerów„New York Timesa". Człowiek, który poświęcił życie Marynarce Wojennej, a swoje umiejętności potwierdził akcjami w czasie wojny w Wietnamie. To jemu powierzono stworzenie SEAL Team Six - drużyny najlepszych komandosów świata, która w 2011 zasłynęła operacją likwidacji Osamy Bin Ladena.


Richard Marcinko to postać kontrowersyjna - przez jednych uwielbiany, a przez innych znienawidzony. Odznaczony najważniejszymi medalami i orderami za odwagę, a jednocześnie krytykowany za zbyt drastyczne metody. Oskarżany o oszustwa finansowe i zapraszany do szkolenia menadżerów Motoroli i General Motors. Choć nic nie wyszło z filmu o jego burzliwych losach (planował go producent Piratów z Karaibów Jerry Bruckheimer), pomagał jako konsultant na planie G.I. Jane i serialu 24 godziny.
W postać Marcinki w grze komputerowej Rogue Warrior (zainspirowanej Komandosem) wcielił się sam Mickey Rourke.

Lista książek

Komandos

Richard Marcinko, John Weisman

Richard Marcinko - kontrowersyjny twórca SEAL Team Six, pogromców Bin Ladena - zdradza kulisy swojej niezwykłej kariery w służbach specjalnych. Marcinko nie udaje, że wojna jest zabawą dla chłopców z dobrego domu. Nie może taka być, bo po drugiej stronie są prawdziwi dranie.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł