Robin McLean

Robin McLean po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła studia na wydziale prawa. Jej specjalizacją są mediacje. McLean pasjonuje się także garncarstwem i lepieniem z gliny, a także rzeźbieniem. To była działaczka polityczna i organizatorka różnych związków, mieszkająca na terenie Alaski. Prywatnie tworzy podcasty i prowadzi warsztaty w Hugo House w Seattle, a także w Lighthouse Writer Workshop w Denver.

Robin McLean– udany debiut literacki


W dorobku artystycznym Robin McLean znaleźć można debiutancką powieść, wydaną w listopadzie 2021 roku, zatytułowaną „Pity the Beast”. McLean opublikowała także zbiory opowiadań. Pierwszy to „Reptile House” z 2013 roku. Został przetłumaczony na wiele języków. Jej drugi zbiór opowiadań „Get'em Young”, „Treat'em Tough”, „Tell'em Nothing”, został opublikowany przez And Other Stories w październiku 2022 roku.

Wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury


Powieści Robin McLean były nominowane do wielu nagród. Zbiór opowiadań „Reptile House” zdobył Nagrodę Boa Edition Fiction Price. Jej książka „Pity the Beast” znalazła się na liście nagrody Reading The West i była najlepszą pozycją beletrystyczną 2021 roku, według The Guardian i przeglądu Wall Street Journal. Ponadto, McLean była także dwukrotną finalistką nagrody Flannery O'Connor Short Story Prize.

Lista książek: Robin McLean

41,39 zł 41,39 zł - najniższa cena 59,00 zł - cena detaliczna