Tomasz Lipko

Tomasz Lipko to polski fotoreporter, dziennikarz, a także producent filmowy. Posiada wykształcenie prawnicze, jednak nigdy nie pracował w swoim wyuczonym zawodzie. Przez dziesięć lat związany był z Radiem Zet, gdzie funkcjonował jako korespondent wojenny i reporter sejmowy. Prowadził także program w TVN „Uwaga”, a także był reporterem głównego wydania Wiadomości TVP. Tworzył reportaże dla „Gazety wyborczej”, „Przekroju”, „Polityki” oraz magazynów dedykowanych kobietom. Jest właścicielem studia filmowego www.foxmultimedia.pl.

Tomasz Lipko i jego debiutancka powieść


W 2015 roku ukazała się pierwsza powieść Tomasza Lipko „Notebook”. To trzymający w napięciu, nowoczesny i wciągający thriller, który opowiada o współczesnych problemach niezależnych mediów, niezawisłości sądów i prokuratury, a także ochronie danych osobowych. Jak sam pisarz wspomina to pierwsza sensacyjna powieść, w której czytelnik będzie mógł głęboko odczuć akcję oraz spojrzeć na świat z perspektywy bohaterów.

Kolejne publikacje i zwycięstwo w konkursie


W roku 2019 roku pisarz wydał książkę pt. „Login”, która stanowi połączenie klasycznej powieści oraz cyber i techno thrillera. W 2021 ukazała się jego kolejna pozycja pt. „Cisza”, przedstawiająca rzeczywistość, w której sieć przestaje działać. Warto wspomnieć, że Tomasz Lipko zwyciężył w polskiej edycji światowego konkursu „Journalistic Excellence Award”, organizowanego przez Columbia University w Nowym Jorku.

Lista książek: Tomasz Lipko

Cisza - Lipko Tomasz | mała okładka
-89 %

Cisza

Tomasz Lipko

6.8 / 10 (85 ocen)

5,00 zł 20,25 zł (-75%) - najniższa cena 44,99 zł (-88%) - cena detaliczna

Notebook - Tomasz Lipko | mała okładka

Notebook

Tomasz Lipko

6.7 / 10 (663 ocen)

44,90 zł 29,38 zł - najniższa cena 44,90 zł - cena detaliczna

Login - Tomasz Lipko | mała okładka

Login

Tomasz Lipko

5.9 / 10 (85 ocen)

44,90 zł 44,90 zł - najniższa cena 44,90 zł - cena detaliczna