Historia - gra planszowa - Marco Pranzo | okładka
Bard

Historia - gra planszowa Marco Pranzo

EAN: 5902596985318
Wydawnictwo: Bard
Cena katalogowa: 169,95 zł

169,95 zł 166,67 zł

Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś! Książki za 3,90 zł

Opis

Chciałbyś odtworzyć ostatnie dwanaście tysięcy lat historii? Od zarania cywilizacji, poprzez uprawę ziemi i nawigację, energię nuklearną, a później dalej - w przyszłość!

Historia da Ci taką możliwość!

W Historii każdy Gracz kontroluje rozwój cywilizacji, rozpoczynając od późnej epoki kamienia łupanego. Celem gry jest rozwinięcie swojej Cywilizacji od pierwszych iskierek ognia, aż do rozwoju osobliwości, poprzez odkrywanie nowych technologii i rozszerzanie własnych wpływów na planecie.

Handluj z bardziej rozwiniętymi sąsiadami, aby nauczyć się nowych technologii albo wykorzystuj teren, żeby uzyskać więcej sił na przyszłe działania. Rozwijaj zaplecze militarne i prowadź wojny z innymi graczami. Buduj wspaniałe cuda, które później przyciągną turystów. Przywódcy i narodowi doradcy pomogą ci w prowadzeniu Cywilizacji ku upragnionym celom!

Zwycięzcą będzie gracz, który będzie miał największy wpływ na historię ludzkości.

Zawartość opakowania:

- Plansza
- 54 kostki władzy
- 48 karty cudów
- 12 kart wydarzeń
-18 kart przywódców
- 16 żetonów terytoriów
- 60 kart akcji
- 35 kart doradców
- 7 kart Civbotów
- 2 znaczniki czasu
- 6 znaczników matrycy
- 6 kart pomocy
- 12 znaczników punktów/tury,

Facebook

Zasady gry

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Zdecydowanie udana

2019-07-29
Historia w moim mniemaniiu to naprawdę świetna gra. Bardzo udana. Zarówno strona wizualna, dobrze rozbudowana plansza jak i warstwa merytoryczna... Gdyby tylko nauczyciele uczyli nas historii za pomocą gier planszowych, właśnie takich, życie byłoby o wiele prostsze.
Na duży plus zasługuje również możliwość grania w pojedynkę. Jednak nie zawsze tuż obok znajduje się kompan chętny do gry, a po co nudzić się w pojedynkę, skoro można ten czas wykorzystać?

Niebanalna rozrywka

2019-07-29
Grę Historia poznałam na pewnej imprezie u znajomych, gdzie wlaśnie rozgrywaliśmy rundę. Gra mega mi się sposobała, głównie dlatego, że uwielbiam gry, które jednocześnie wysilają mój mózg i przypominają wiedzę szkolną.Nie wiem czy w dobie dzisiejszych reform szkolnych to odpowiedni poziom, jednak gra z pewnością utrwala wiedzę historiyczną i robi to na najlepszym poziomie. :)

Dobra gra strategiczna

2019-07-29
Gra przypadła mi do gustu. Lubię tego typu gry, w których trzeba się trochę nagłówkować by zwyciężyć rozgrywkę. Gra przypadnie do gustu z pewnością osobom, które mają styczność z historią, które się nią pasjonują. Dla mnie jedynym minusem gry jest to, że wydarzenia nie zawsze szły chronologicznie. Rozumiem taki zabieg, ale czasem radził mnie w oczy jako pasjonata. W ogólnej ocenie spokojnie mogę dać 7/10.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.