Rekiny wojny. Jak trzech kolesi z Miami Beach stało się najbardziej niezwykłymi przemytnikami broni w dziejach - Guy Lawson | okładka
Znak literanova

Rekiny wojny. Jak trzech kolesi z Miami Beach stało się najbardziej niezwykłymi przemytnikami broni w dziejach Guy Lawson

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-07-25

ISBN: 978-83-240-3642-4

Liczba stron: 336

Wydawnictwo: Znak literanova

Cena katalogowa: 36,90 zł

Tłumaczenie: Jacek Konieczny

Rok wydania: 2016

36,90 zł 16,61 zł


Opis

Jak wyciągnąć z pentagonu 300 milionów dolarów i nieźle się zabawić?

PRAWDZIWA HISTORIA o fortunie i imprezach, która wciągnie was niczym WILK Z WALL STREET.


Efraim szukał okazji, aby trochę zarobić i poimprezować. Postanowił wykorzystać do tego największego naiwniaka w USA – system zamówień publicznych Pentagonu. W styczniu 2007 roku on i jego kumple, Alex i David, wygrali kontrakt o wartości 300 milionów dolarów na dostawę broni dla amerykańskich żołnierzy w Afganistanie. Ponieważ jej nie mieli, kupili tanio starą zardzewiałą chińską amunicję od albańskich handlarzy i wysłali ją do Kabulu. Gdyby byli ostrożniejsi, może nigdy byśmy o nich nie usłyszeli. Trójka popalających trawę kumpli wkurzyła jednak kilka ważnych osób – od Moskwy po Waszyngton.

W KINACH FILM REŻYSERA KAC VEGAS NA PODSTAWIE KSIĄŻKI. W ROLACH GŁÓWNYCH: JONAH HILL (Wilk z Wall Street) i MILES TELLER (Whiplash)

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Czy da się ukraść księżyc?

2016-10-05 Dziś dzień chłopaka. Jeśli szukasz prezentu dla nietuzinkowego chłopaka, mężczyzny , faceta, który lubi sensację ale i interesuje się aktualną sytuacją na świecie, to polecam Ci książkę , która łączy dokładnie oba zainteresowania. Bo jest to książka o ostrej, żywej akcji, gdzie są i pieniądze i przekręty, i kobiety , wojna, mataczenie , narkotyki - oraz autentyczne wydarzenia sprzed paru zaledwie lat - polityka i wojna w Afganistanie , taniec na krawędzi rozsądku i ryzyka gdzie stawka to naprawdę niewyobrażalne pieniądze.
68 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 38 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

REKINY WOJNY

2016-10-05 Jest to wstrząsający opis ciemnych interesów prowadzonych jak się okazuje, przez przypadkowe osoby dopuszczone do realizacji dostaw broni dla armii USA.
79 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 40 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Jak dobrze, że takie przekręty zdarzają się nie tylko w Polsce

2016-10-05 Przyznaję bez bicia, że początkowo czytanie szło mi nieco opornie (a nawet kilkukrotnie odłożyłam książkę „na później" nie czując natchnienia), trudno było mi odpowiednio wczuć się w opisywany świat - kompletnie nie znam się ani na przetargach, ani na broni, ani na amerykańskim systemie prawnym, ani (do czego najbardziej wstyd się przyznać) na wojnach współczesnych czasów. Jednak mimo początkowych problemów, z każdą kolejną stroną czytało mi się coraz sprawnej i coraz bardziej wsiąkałam w lekturę.
72 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 26 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.