Czarownice Salem 1692 - Stacy Schiff | okładka
Marginesy

Czarownice Salem 1692 Stacy Schiff

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-661-4032-5
EAN: 9788366140325
Tytuł oryginalny: The Witches: Salem 1692
Liczba stron: 528
Format: 145x220mm
Cena katalogowa: 44,90 zł
Tłumaczenie: Jan Dzierzgowski

44,90 zł 27,31 zł

Oszczędzasz 17,59 zł
-39 %
Zamówienie wyślemy 2020-10-01

 Witaj szkoło!

 

 

Opis

Procesy w Salem to jeden z tych momentów, które odbiły się głośnym echem w amerykańskiej historii. Główną rolę odegrały kobiety. Panika wybuchła na początku 1692 roku podczas wyjątkowo ostrej zimy w Massachusetts. Siostrzenica pastora zaczęła wić się i wyć. Histeria szybko się rozprzestrzeniła. Sąsiedzi oskarżali sąsiadów, mężowie żony, rodzice i dzieci oskarżali siebie nawzajem. Cała sytuacja trwała niespełna rok. W tym czasie powieszono dziewiętnaście osób, a pewnego starca ukamienowano. W centrum kryzysu znalazły się nastolatki, głośne i dosadne.

Autorka przedstawia trud nastoletniego życia w purytańskiej społeczności. Wyjaśnia zasady surowej wiary, niebezpieczne położenie mieszkańców kolonii, którzy znaleźli się na granicy „odludnej, kamienistej, jałowej, krzaczastej i porośniętej puszczami dziczy”, pośród zamętu. W epoce religijnej gorączki i niewidzialnych wrogów ta fascynująca historia staje się ważniejsza niż kiedykolwiek.
Czarownice to porywająca opowieść o pierwotnej amerykańskiej tajemnicy, napisana świetnym językiem przez jedną z najbardziej uznanych historyczek.

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Facebook

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Książka dla każdego

2019-05-08
Książka porusza ciężki temat jakim są procesy w Salem. Jeden z cięższych momentów jakich dotknął Amerykę. Autorka jak wielu wcześniejszych pisarzy opisuje ten proceder. Ciężko stwierdzić czy książka jest pozycją typowo historyczną. Wydaje mi się, że zawiera ona pewne elementy. Nie ukrywam, że lektura znajduje się na mojej liście książek, które chce przeczytać. Temat jest o tyle ciekawy, że zainteresuje nie jednego czytelnika.

Polecam!

2019-05-08
Jako że jestem kobietą fascynują mnie historie związane z czarownicami i całą ich historią. Czytając takie książki mogę wcielić się w daną osobę i przeżywać razem z nią historię. Polecam!

Warto!

2019-05-08
Uwielbiam książki w taki klimacie. Szczególnie interesuje mnie tematyka czarownic i Salem, więc gdy trafiłam na tę pozycję wiedziałam, że był to strzał w dziesiątkę. Mimo że pozycja ta nie jest stricte historyczna skradła moje serce. Polecam, szczególnie osobą, które cenią sobie literaturę współczesną, ponieważ autorka wykonała kawał dobrej roboty.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.