Dom numer pięć - Justyna Bednarek | okładka
Literackie

Dom numer pięć Justyna Bednarek

Oprawa miękka
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-080-7373-5
EAN: 9788308073735
Liczba stron: 136
Format: 145x205mm
Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł

Produkt niedostępny

Opis

Dla dwunastolatka życie to nieustająca walka. Nie mówiąc już o szkole, która bywa prawdziwym polem bitwy! Masakra… Zwłaszcza jeśli z góry jesteś skazany na przegraną. A Piotrek nie mógł czuć się inaczej. Pomijany przez kolegów, zawsze wybierany jako ostatni, w okularach ze szkłami przypominającymi denka od butelek. Tylko wuefista, pan Gliwiusz zdawał się widzieć w nim niedostrzegalne dla innych pokłady ambicji i energii, powtarzając nieustannie: „możesz szybciej”, „stać cię na więcej”. Chyba właśnie te pokrzykiwania nauczyciela dodały chłopcu skrzydeł, kiedy pewnego dnia rzucił się – na oślep, bez okularów (!) – do ucieczki przed klasowym osiłkiem Erykiem. Ten dzień i nieoczekiwana wizyta w tajemniczym domu numer 5, zamieszkanym przez starego Kapitana, odmieniły wszystko w życiu Piotra. Mądra i krzepiąca opowieść o prześladowaniach w grupie rówieśników, odrzuceniu, sile, która bywa jedynie tchórzostwem, ale także o przyjaźni, miłości i samoakceptacji. Justyna Bednarek – absolwentka romanistyki, dziennikarka i autorka książek dla dzieci. Przez wiele lat pracowała jako redaktorka w pismach kobiecych. W roku 2004 wydała trzy wierszowane bajeczki o skrzacie Lenku (Lenek i podróż, Lenek i gwiazdka, Lenek i polowanie). Opublikowane w 2015 roku, wielokrotnie nagradzane Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek były jej powrotem do literatury dziecięcej. Od tamtej pory wydała kilka innych książek dla młodszych i starszych dzieci, ilustrowanych m.in. przez Daniela de Latour czy Józefa Wilkonia. Mieszka w Warszawie.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Dobra książka o przemocy w szkole.

2021-05-10
Mam kolejną książkę, którą dzisiaj zrecenzuje od Wydawnictwa Literackiego, która jest bardzo dobra i pouczająca nie tylko dla młodszych, ale również dla tych starszych czytelników. Ta książka nie trafi do mojej topki, lecz była bardzo dobrze napisana, lekka i miała w sobie pouczająca historię. Autorem tej książki jest Justyna Bednarek, która napisała już prawie 50 książek w swojej karierze pisarskiej, więc to całkiem dobry wynik. Autorka piszę głównie książki dla dzieci, które wydają się naprawdę ciekawymi, również mają dobre oceny na tej stronie.

Książka opowiada o młodym chłopaku, którego wszyscy w szkole prześladują, ponieważ nosi okulary. Ma on chorobę, która pogarsza mu wzrok i prawdopodobnie kiedyś może oślepnąć do reszty. Dom numer pięć jest łatwą książką, którą podarowałbym obowiązkowo dzieciom, ponieważ jest pouczająca i pokazuje, że nie wolno wyśmiewać się z innych i nie wolno robić czegoś, czego samego byśmy nie chcieli. Następnie młodego chłopaka w okularach zaczepia inny chłopiec - Eryk, który zaczyna go dręczyć, chłopak zaczyna uciekać a ten go goni i dochodzą do jakiegoś domu i nagle nadchodzi zmiana, Piotr zaczyna widzieć wszystko wyraźnie, a za to Eryk zostaje prawie ślepy. I tutaj zaczyna się ta ciekawa historia o przyjaźni, która pokazuje, że nie warto dręczyć i prześladować innych. Powiem tyle, lubię książki, które czegoś uczą.

Mnie książka przypadła trochę do gustu, napisana prostym językiem, w sam raz dla dzieci i innych, każdy odnajdzie się w tej książce i nie zabraknie tutaj nudy. Książkę czyta się przyjemnie szybko, przeczytałem ją w zaledwie dwie godziny. Mnie książka się bardzo i jestem na tak, chociaż coś w tej książce mnie zablokowało i był to prawdopodobnie mój gust, ponieważ dziecięce książki w niektórych momentach mnie nudzą i tutaj miałem tak tylko przez kilka stron, potem historia wciągnęła mnie na maksa.

Dziękuje bardzo Wydawnictwu Literackiemu za tak ciekawie napisaną książkę.

Moja ocena to 9/10

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.