Lalka - Bolesław Prus | okładka

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze w Znaku

Pierwsze wydanie: 2017-05-08

ISBN: 978-83-240-4546-4

Liczba stron: 912

Wydawnictwo: Znak

Format: 140x205mm

Cena katalogowa: 59,90 zł

Roki wydania: 2017

Zajrzyj do środka

59,90 zł 34,74 zł

Oszczędzasz 25,16 zł
-42 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

Opis

Polska powieść wszech czasów

Izabela Łęcka i Stanisław Wokulski to jedna z budzących najgorętsze emocje par literatury polskiej. Ale Lalka jest nie tylko powieścią o nieszczęśliwej miłości nowobogackiego przedsiębiorcy do panny z wyższych sfer. Jest opowieścią o świecie, w którym trzeba trzymać się przypisanych ról, świecie głęboko podzielonym wyraźnymi, choć niewidocznymi granicami. Lalka to epicki rozmach, dziewiętnastowieczna Warszawa, blichtr i brud, bogactwo postaci i pulsujące życie.

Arcydzieło Prusa, w tym wydaniu wzbogacone o ilustracje Kazimierza Manna, wykracza poza swą epokę, stawiając uniwersalne i aktualne pytania. To one sprawiają, że powieść zachwyciła nie tylko Stanisława Brzozowskiego, który uznał Prusa za jednego z najwybitniejszych pisarzy końca XIX wieku, ale również Olgę Tokarczuk czy Marka Krajewskiego.

Bolesław Prus, właśc. Aleksander Głowacki herbu Prus (ur. 20 sierpnia 1847 w Hrubieszowie, zm. 19 maja 1912 w Warszawie) – jeden z najbardziej rozpoznawalnych polskich pisarzy, uważany jest za współtwórcę polskiego realizmu. Prozaik, nowelista i publicysta, kronikarz Warszawy. W 2017 roku nakładem Znaku ukazała się książka Prus. Śledztwo literackie Moniki Piątkowskiej, zgłębiająca jego biografię.

Kazimierz Mann (ur. 7 października 1910 we Lwowie, zm. 9 sierpnia 1975 w Warszawie) – artysta, zajmował się malarstwem, mozaiką, grafiką użytkową, warsztatową, plakatem oraz oprawą plastyczną wystaw.

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Uwaga!

2019-02-06
Obrzydliwe wydanie, które jakością odbiega od poprzednich pozycji z tej serii. Jakość papieru na jakim jest wydana ta wspaniała powieść nijak się ma do ceny okładkowej.
Dla mnie koniec z kompletowaniem serii 50 na 50. Wydawnictwo nie wysiliło się nawet by dodać zwyczajową "wstążkę" zakładkę.
Proszę Państwa jak mają zamiar Państwo wyceniać powieść, którą każda osobą po liceum w Polsce zna i która można zapewne dostać za darmo na wolnych lekturach na 50PLN to pasowałoby nadać jej godna oprawę tak jak robiliście to w poprzednich książkach z 50na50. Czuję się oszukany tym zakupem i gdyby nie fakt, że kupiłem ją przez internet do kompletu serii, na pewno nie zakupiłbym jej w księgarni stacjonarnej.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.