21 lekcji na XXI wiek Yuval Noah Harari Książka
Wydawnictwo: | Wydawnictwo Literackie |
Rodzaj oprawy: | Okładka twarda |
Liczba stron: | 456 |
Format: | 16.0x23.5cm |
Rok wydania: | 2018 |
Kup w zestawie
Jakie wyzwania stawia przed ludzkością teraźniejszość?
Nowa książka autora światowych bestsellerów Sapiens i Homo deus. Krótka historia jutra.
Yuval Noah Harari, słynny izraelski historyk i wizjoner, w swej najnowszej książce skupia się nie na przeszłości ani na możliwej przyszłości gatunku ludzkiego, lecz na problemach, w obliczu których stoimy obecnie.
21 lekcji na XXI wiek to zaproszenie czytelnika do wzięcia udziału w debacie na temat naszych czasów. Harari z właściwą sobie lekkością, w krótkich rozdziałach, omawia i analizuje zjawiska, które dziś definiują cywilizację homo sapiens i wpływają na jej losy.
Donald Trump, Brexit, fake newsy, biotechnologia, sztuczna inteligencja, rozszerzona rzeczywistość, dewastacja środowiska naturalnego, kryzys uchodźczy, terroryzm, schyłek liberalizmu. Co te zjawiska naszej codzienności mówią o człowieku i współczesnym świecie?
Harari, jak zwykle, stawia prowokacyjne pytania, ale i udziela błyskotliwych odpowiedzi, dzięki którym nasz coraz bardziej rozpędzony XXI wiek wydaje się choć trochę pojmowalny przez ludzki rozum.
Książka 21 lekcji na XXI wiek zamyka hat trick Harariego... Jak zawsze jego tekst jest niezwykle elegancki, ludzki, ujmujący, a często też ironiczny.
Caroline Sanderson, „The Bookseller”
Yuval Noah Harari to izraelski historyk, profesor na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie, znany z analiz historii i przyszłości ludzkości. Jego wcześniejsze książki: "Sapiens. Od zwierząt do bogów" oraz "Homo deus. Krótka historia jutra", stały się światowymi bestsellerami, redefiniując sposób, w jaki postrzegamy przeszłość i możliwą przyszłość naszego gatunku.
Szczegółowe informacje na temat książki 21 lekcji na XXI wiek
Wydawnictwo: | Wydawnictwo Literackie |
EAN: | 9788308083123 |
Autor: | Yuval Noah Harari |
Rodzaj oprawy: | Okładka twarda |
Liczba stron: | 456 |
Format: | 16.0x23.5cm |
Rok wydania: | 2018 |
Data premiery: | 2023-08-23 |
Język wydania: | polski |
Podmiot odpowiedzialny: | Wydawnictwo Literackie Sp. z o.o Długa 1 Kraków 31-147 PL e-mail: [email protected] |
Zainspiruj się podobnymi wyborami
Podobne do 21 lekcji na XXI wiek
Inne książki Yuval Noah Harari
Inne książki z kategorii Historia
Oceny i recenzje książki 21 lekcji na XXI wiek
Pomóż innym i zostaw ocenę!
Pomóż innym i zostaw ocenę!