Colson Whitehead

Colson Whitehead urodził się 6 listopada 1969 roku w Nowym Jorku, jest amerykańskim pisarzem, autorem 6 powieści.

Whitehead uczęszczał do Trinity School na Manhattanie, ukończył Uniwersytet Harvarda w 1991 roku, gdzie poznał i zaprzyjaźnił się z innym pisarzem Kevinem Youngiem.

Jego eseje były publikowane w takich magazynach jak The New York Times, The New Yorker czy Harper's bazar.

Był także wykładowcą na wielu uniwersytetach, między innymi: Princeton University, New York University, Columbia University czy Brooklyn College.

Jest znany z takich książek jak "Zone One", "The Intuitionist" czy "Kolej Podziemna".

Lista książek

Kolej podziemna Czarna krew Ameryki

Colson Whitehead

„Kolej podziemna. Czarna krew Ameryki” to baśń o wolności i sile ducha, niezwykła mieszanka dokumentalnej prawdy i najbardziej wymyślnej fikcji. Powieść pełna niespodzianek, radości i trwogi – wielka uczta dla każdego czytelnika.


Cora jest niewolnicą w trzecim pokoleniu na plantacji bawełny w stanie Georgia i należy do najniższej kasty. Jej życie nie jest łatwe, a będzie jeszcze gorzej, bo lada moment z d[...]

Więcej

36,90 zł

31,83 zł

Miedziaki - Colson Whitehead | mała okładka
-28 %

Miedziaki

Colson Whitehead

W swojej nowej powieści – po bestsellerowej, uhonorowanej Nagrodą Pulitzera i National Book Award „Kolei podziemnej” – Colson Whitehead z właściwym sobie geniuszem podejmuje kolejny dramatyczny wątek z historii Ameryki.

Tym razem akcja rozgrywa się na Florydzie w latach 60. XX wieku, a fabuła koncentruje się na losach dwóch chłopców skazanych na pobyt w poprawczaku.

Gdy idee ruchu na rzecz praw obywatelsk[...]

Więcej

38,90 zł

28,14 zł