Ignacy Karpowicz

Ignacy Karpowicz urodził się w 1976 roku w Słuczance niedaleko Białegostoku. Jest tłumaczem angielskiego, hiszpańskiego i amharskiego. Podróżuje po Ameryce Środkowej i Afryce Wschodniej, ponadto interesuje się lotnictwem. W 2006 roku ukazała się jego debiutancka powieść pod tytułem "Niehalo", za którą autor został nominowany do Paszportów Polityki, a rok później powieść "Cud". Karpowicz nieustannie szlifuje swój warsztat literacki. Jego kolejne powieści często gościły na listach finalistów Nagrody Literackiej "Nike”. Były to między innymi "Gesty”, "Balladyny i romanse”, "Ości” i "Sońka”.

Lista książek

Sońka

Ignacy Karpowicz

Wraz z końcem wojny, w życiu Sońki skończyło się wszystko, doświadczyła bowiem tyle, że już ani żyła, ani czuła.. Jedyne co miała, to wspomnienia i psią obrożę z gotyckim napisem.
Przy wiejskiej drodze dochodzi do przypadkowego spotkania, które daje początek opowieści, która w końcu może zostać wysłuchana.

Więcej

32,90 zł

23,18 zł

Gesty - Ignacy Karpowicz | mała okładka
-33 %

Gesty

Ignacy Karpowicz

Gesty Karpowicza to historia o samotności, milczeniu i obcości. Opowieść o odkrywaniu domu, o próbie zrozumienia, nazwania i uporządkowania przeszłych zdarzeń.

Więcej

34,90 zł

23,44 zł

Cud

Ignacy Karpowicz

Anna ma 31 lat. Zawodowo jest neurologiem, a prywatnie atrakcyjną (ma nadzieję, że nadal jeszcze), samotną kobietą (z naciskiem na samotną). Mimo że ekscentryczności i wyobraźni mogłaby jej pozazdrościć sama Ally McBeal, w jej życiu nie dzieje się nic szczególnego — matka spiskuje przeciwko władzom spółdzielni, szef marzy o zdarciu z niej kitla, a sąsiad stale zajmuje j e j miejsce parkingowe.
Wszystko zmie[...]

Więcej

34,90 zł

24,08 zł

Ości

Ignacy Karpowicz

Jak zrozumieć człowieka, który wykasował profil na facebooku? Czy warto słuchać rad zachłannej tchórzofretki? Czy żona może polubić kochankę męża? W końcu – co może łączyć małżeństwo, gejowską parę, mężczyznę zupełnie pozbawionego owłosienia oraz kobietę o niejednoznacznej tożsamości? Wbrew pozorom –bardzo wiele…

Więcej

36,90 zł

26,80 zł

Balladyny i romanse

Ignacy Karpowicz

Piekło zlikwidowano, zamknięto Niebo. Bogowie zstępują na Ziemię, do "kraju w promocji" - Polski.
Tu spotykają się z ludźmi i razem z nimi wyruszają w poszukiwaniu Piekła i nadziei - utraconego świata, w którym zbrodnia prowadzi do kary, przyczyna łączy się ze skutkiem, życie z celem, a miłość ze strzałą Erosa.

Więcej

39,90 zł

28,22 zł

Niehalo - Ignacy Karpowicz | mała okładka
-26 %

Niehalo

Ignacy Karpowicz

Debiutancka powieść Karpowicza, z którą wszystko jest O.K.
To doceniona przez krytyków opowieść o niezwykłym dniu zwykłego studenta z Piłsudskim, Popiełuszką i Zamenhoffem w tle. Wszystko utrzymane w ironicznym i kąśliwym stylu.

Więcej

34,90 zł

25,78 zł

Miłość - Ignacy Karpowicz | mała okładka
-33 %

Miłość

Ignacy Karpowicz

Lustrzane światy, sny i miłość
W dworku wczesnych lat powojennych, w dystopijnej Polsce przyszłości, w baśniowym królestwie toczonym zarazą, w krzywym zwierciadle tu i teraz – ścierają się ludzkie namiętności. Każdy pragnie spełnić swoją powinność. Nikt nie chce być samotny. Każdego czeka ból.
„Nie wiem, czy człowiek rodzi się z pierwszym kłamstwem. Jeśli tak, to jakie ono jest? Płacz nakarmionego niemowlęc[...]

Więcej

39,90 zł

26,80 zł

Zapowiedź
Cicho, cichutko - Ignacy Karpowicz | mała okładka
-25 %

Cicho, cichutko

Ignacy Karpowicz

Saga po Karpowiczowemu przewrotna Pewnej wigilijnej nocy Michał (Miś) wymyka się śmierci. Ma dwa lata, gdy giną jego rodzice i siostrzyczka. Dorasta pod opieką ciotki, w ciszy. Ucieczki szuka w wirze swobodnego, wielkomiejskiego życia, w którym często towarzyszy mu najlepszy przyjaciel, Pisarczyk. Annie wymyka się miłość. Jej rodzice są przesiedleńcami znad Dniepru. Przeżyli strategiczne zatopienie własne[...]

Więcej

44,90 zł

33,67 zł