J.J.R. Tolkien

Brytyjski pisarz, profesor filologii klasycznej i literatury staroangielskiej na University of Oxford. Urodzony 3 stycznia 1892, w nieistniejącym już państwie Orania.

Spopularyzował literaturę fantasy poprzez wydanie ,,Władcy pierścieni". Jest również autorem wielu książek nawiązujących do ,,Władcy" jak np. ,,Silmarillion" i ,,Niedokończone opowieści". Napisał i opublikował również ponad 100 prac na tematy filologii i literatury dawnej.Znany jest również jako jeden z autorów największego słownika języka angielskiego ,,The Oxford English Dictionary".

Absolwent i profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego mógł się pochwalić znajomością ponad 30 języków. Tworzył również nowe języki, które użył w swoich dziełach dotyczących Śródziemia. Tolkien wymyślił dla każdego z nich własną gramatykę i wymowę.

Odszedł 2 września 1973.

Lista książek

Upadek Gondolinu

J.R.R Tolkien

Powieść, która czekała na publikację ponad sto lat!

"Upadek Gondolinu" jest dla miłośników twórczości Tolkiena najprawdziwszym Świętym Graalem. Przedstawiona w niej historia rozgrywa się tysiące lat przed wydarzeniami opisanymi we "Władcy Pierścieni" i opisuje losy elfickiego królestwa Gondolin, obleganego przez armię Morgotha. Powieść powstała najprawdopodobniej na początku 1917 roku w Great Haywood w Sta[...]

Więcej

42,00 zł

30,43 zł

Niedokończone opowieści Śródziemia i Numenoru

J.R.R. Tolkien

Fascynujący zbiór historii rozgrywających się od Dawnych Dni Śródziemia po zakończenie Wojny o Pierścień, stanowiących kontynuację Hobbita, Władcy Pierścieni i Silmarillionu.
Książka skupia się na Śródziemiu, zawiera barwną opowieść Gandalfa o tym, jak doszło do tego, że wysłał krasnoludów na słynną kolację w Bag End, opis pojawienia się boga morza Ulma przed Tuorem u wybrzeży Beleriandu oraz dokładny opis [...]

Więcej

49,90 zł

38,44 zł

Hobbit

J.R.R. Tolkien

Wydanie z nową okładką filmową
Hobbit, jedno z największych i najpopularniejszych dzieł Tolkiena, to powieść o niebezpiecznej wyprawie podjętej przez krasnoludy, które wyruszają wykraść strzeżone przez smoka złoto. Ich nieoczekiwanym partnerem jest hobbit Bilbo Baggins. Bilbo bardzo sobie ceni dobre jedzenie, spokój i wygodę, ale jego udziałem staje się wielka przygoda…

Więcej

37,80 zł

Opowieści z Niebezpiecznego Królestwa Wersja ilustrowana

J.R.R. Tolkien

Kraina Czarów to ziemia, gdzie na nierozważnych czekają pułapki, a na zbyt śmiałych – więzienne lochy. […] Królestwo baśni rozciąga się daleko wzdłuż i wszerz, w górę i w głąb i pełne jest najprzeróżniejszych rzeczy i stworzeń: znajdziesz tam wszelkiego rodzaju ptactwo i zwierzęta, niezliczone gwiazdy i bezbrzeżne oceany, czarowne piękno i czyhającą zewsząd grozę, radość i smutki przeszywające jak ostrze mi[...]

Więcej

49,90 zł

38,44 zł

Opowieść o Kullervo

J.R.R Tolkien

Opowieść o Kullervo” to niepublikowana dotąd opowieść fantastyczna J.R.R. Tolkiena. Jej bohater jest chyba najmroczniejszą i najbardziej tragiczną spośród wszystkich stworzonych przez niego postaci. „Nieszczęsny Kullervo”, jak nazywał go Tolkien, wychowuje się w gospodarstwie swego wuja Untamo, który zabił mu ojca, porwał matkę, a w dzieciństwie trzy razy usiłował pozbawić go życia. Trudno się dziwić, że [...]

Więcej

39,90 zł

26,96 zł

Beowulf

J.J.R. Tolkien

J.R.R. Tolkien przetłumaczył „Beowulfa”, staroangielski poemat z ok. VIII w., a spisany prawdopodobnie na początku XI w., w 1926 roku, kiedy miał 34 lata. Wracał do tego przekładu później, nanosząc pośpieszne poprawki, lecz nigdy nie brał pod uwagę jego publikacji. Podjął się jej teraz Christopher Tolkien.

Więcej

54,00 zł

34,03 zł

Silmarillion

J.R.R. Tolkien

Zbiór opowieści o Dawnych Dniach, czyli o Pierwszej Erze Świata, poprzedzającej epokę, w której rozgrywa się akcja Władcy Pierścieni.

Więcej

64,80 zł

48,44 zł

Niedokończone opowieści

J.R.R. Tolkien

Opowieść o Tuorze i jego przybyciu do Gondolinu, opis wyspy Numenor, historia Galadrieli i Celeborna, opowieści o klęskach na polach Gladden, wyprawie do Ereboru i poszukiwaniach Pierścienia przenoszą nas w rzeczywistość Śródziemia Pierwszej, Drugiej i Trzeciej Ery, w czasy, gdy rozgrywają się wydarzenia opisane w Silmarillionie, Dzieciach Hurina i Władcy Pierścieni.

Więcej

44,80 zł

33,50 zł

Hobbit, czyli tam i z powrotem - J.R.R. Tolkien | mała okładka
-35 %

Hobbit, czyli tam i z powrotem

J.R.R. Tolkien

Arcydzieło literatury fantasty, autorstwa mistrza gatunku!

Baśniowy, zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach, fantastyczny świat, barwne postaci i wspaniałe, niewiarygodne przygody, Tolkien zabiera czytelnika do niezwykłego świata hobbita – Bilbo Bagginsa.

Więcej

29,90 zł

19,52 zł

Władca pierścieni

J.R.R. Tolkien

Ogromna, z epickim rozmachem napisana powieść wprowadza nas w wykreowany przez wyobraźnię autora świat - fantastyczny, lecz ukazany wszechstronnie i szczegółowo, równie pełny i bogaty jak świat realny. Przykuwająca uwagę i wzruszająca, zabawna, choć momentami także przerażająca, opowieść ta rzuca na czytelnika czar, od którego nawet po zakończeniu lektury trudno się uwolnić.

Więcej

74,99 zł

45,91 zł

Władca Pierścieni Tom 1-3

J.J.R Tolkien

Władca Pierścieni t.1/3:
Drużyna Pierścienia
Dwie wieże
Powrót króla

Niełatwo powiedzieć, na czym polega tajemnica uroku wywieranego przez "Władcę Pierścieni". Miał niewątpliwie rację C.S Lewis, pisząc: "Dla nas, żyjących w paskudnym, zmaterializowanym i pozbawionym romantyzmu świecie możliwość powrotu dzięki tej książce do czasów heroicznych przygód, barwnych, przepysznych i wręcz bezwstydnie pięknych opo[...]

Więcej

99,99 zł

62,68 zł