J.J.R. Tolkien

Brytyjski pisarz, profesor filologii klasycznej i literatury staroangielskiej na University of Oxford. Urodzony 3 stycznia 1892, w nieistniejącym już państwie Orania.

Spopularyzował literaturę fantasy poprzez wydanie ,,Władcy pierścieni". Jest również autorem wielu książek nawiązujących do ,,Władcy" jak np. ,,Silmarillion" i ,,Niedokończone opowieści". Napisał i opublikował również ponad 100 prac na tematy filologii i literatury dawnej.Znany jest również jako jeden z autorów największego słownika języka angielskiego ,,The Oxford English Dictionary".

Absolwent i profesor Uniwersytetu Oksfordzkiego mógł się pochwalić znajomością ponad 30 języków. Tworzył również nowe języki, które użył w swoich dziełach dotyczących Śródziemia. Tolkien wymyślił dla każdego z nich własną gramatykę i wymowę.

Odszedł 2 września 1973.

Lista książek

Hobbit

J.R.R. Tolkien

Wydanie z nową okładką filmową
Hobbit, jedno z największych i najpopularniejszych dzieł Tolkiena, to powieść o niebezpiecznej wyprawie podjętej przez krasnoludy, które wyruszają wykraść strzeżone przez smoka złoto. Ich nieoczekiwanym partnerem jest hobbit Bilbo Baggins. Bilbo bardzo sobie ceni dobre jedzenie, spokój i wygodę, ale jego udziałem staje się wielka przygoda…

Więcej

37,80 zł

Opowieść o Kullervo

J.R.R Tolkien

Opowieść o Kullervo” to niepublikowana dotąd opowieść fantastyczna J.R.R. Tolkiena. Jej bohater jest chyba najmroczniejszą i najbardziej tragiczną spośród wszystkich stworzonych przez niego postaci. „Nieszczęsny Kullervo”, jak nazywał go Tolkien, wychowuje się w gospodarstwie swego wuja Untamo, który zabił mu ojca, porwał matkę, a w dzieciństwie trzy razy usiłował pozbawić go życia. Trudno się dziwić, że [...]

Więcej

39,90 zł

26,44 zł

Beowulf

J.J.R. Tolkien

J.R.R. Tolkien przetłumaczył „Beowulfa”, staroangielski poemat z ok. VIII w., a spisany prawdopodobnie na początku XI w., w 1926 roku, kiedy miał 34 lata. Wracał do tego przekładu później, nanosząc pośpieszne poprawki, lecz nigdy nie brał pod uwagę jego publikacji. Podjął się jej teraz Christopher Tolkien.

Więcej

54,00 zł

33,99 zł

Silmarillion

J.R.R. Tolkien

Zbiór opowieści o Dawnych Dniach, czyli o Pierwszej Erze Świata, poprzedzającej epokę, w której rozgrywa się akcja Władcy Pierścieni.

Więcej

64,80 zł

46,33 zł

Niedokończone opowieści

J.R.R. Tolkien

Opowieść o Tuorze i jego przybyciu do Gondolinu, opis wyspy Numenor, historia Galadrieli i Celeborna, opowieści o klęskach na polach Gladden, wyprawie do Ereboru i poszukiwaniach Pierścienia przenoszą nas w rzeczywistość Śródziemia Pierwszej, Drugiej i Trzeciej Ery, w czasy, gdy rozgrywają się wydarzenia opisane w Silmarillionie, Dzieciach Hurina i Władcy Pierścieni.

Więcej

44,80 zł

32,13 zł

Hobbit, czyli tam i z powrotem - J.R.R. Tolkien | mała okładka
-27 %

Hobbit, czyli tam i z powrotem

J.R.R. Tolkien

Arcydzieło literatury fantasty, autorstwa mistrza gatunku!

Baśniowy, zaplanowany w najdrobniejszych szczegółach, fantastyczny świat, barwne postaci i wspaniałe, niewiarygodne przygody, Tolkien zabiera czytelnika do niezwykłego świata hobbita – Bilbo Bagginsa.

Więcej

29,90 zł

21,84 zł

Władca pierścieni

J.R.R. Tolkien

Ogromna, z epickim rozmachem napisana powieść wprowadza nas w wykreowany przez wyobraźnię autora świat - fantastyczny, lecz ukazany wszechstronnie i szczegółowo, równie pełny i bogaty jak świat realny. Przykuwająca uwagę i wzruszająca, zabawna, choć momentami także przerażająca, opowieść ta rzuca na czytelnika czar, od którego nawet po zakończeniu lektury trudno się uwolnić.

Więcej

74,99 zł

47,24 zł

Władca Pierścieni Tom 1-3 - J.J.R Tolkien | mała okładka
-37 %

Władca Pierścieni Tom 1-3

J.J.R Tolkien

Władca Pierścieni t.1/3:
Drużyna Pierścienia
Dwie wieże
Powrót króla

Niełatwo powiedzieć, na czym polega tajemnica uroku wywieranego przez "Władcę Pierścieni". Miał niewątpliwie rację C.S Lewis, pisząc: "Dla nas, żyjących w paskudnym, zmaterializowanym i pozbawionym romantyzmu świecie możliwość powrotu dzięki tej książce do czasów heroicznych przygód, barwnych, przepysznych i wręcz bezwstydnie pięknych opo[...]

Więcej

99,99 zł

62,99 zł