Tom Shone

Tom Shone urodził się w 1967 roku w Wielkiej Brytanii. Po ukończeniu szkoły średniej Shone rozpoczął studia na wydziale literackim, które zakończył z wyróżnieniem. To jeden z najwybitniejszych angielskich i amerykańskich krytyków filmowych. Do największych osiągnięć Toma Shone’a należą stanowiska krytyka filmowego dla takich magazynów, jak „The New Yorker”, „New York Times”, „The Guardian”, „Sunday Times”, „ Vogue” i „Slate”. W kręgu zainteresowań Shone znajdują się przede wszystkim wybitne postacie z branży filmowej, w tym najbardziej znani reżyserzy i scenarzyści, uhonorowani licznymi nagrodami, a także Oscarami.

Tom Shone – historia Allena i wybitnej twórczości Tarantino


W dorobku literackim Shone znajdują się bardzo interesujące pozycje, które powinny obowiązkowo znaleźć się na półce w bibliotece osób zainteresowanych filmoznawstwem, reżyserią, a także tworzeniem scenariuszy filmowych. Shone jest autorem książki pod tytułem „Woody Allen. Portret mistrza”, a także „Tarantino. Nieprzewidywalny geniusz”. To pozycje, które wyróżniają się spójnym, niezwykle ciekawym przedstawieniem sylwetek najwybitniejszych reżyserów XX wieku. Shone analizuje sposób przedstawienia świata w dziełach filmowych Quentina Tarantino i Wood’ego Allena.

Cenione artykuły naukowe i powieści traktujące o krytyce filmowej


Twórczość literacka Toma Shone’a, jak również jego wybitne i cenione przez znawców sztuki filmowej artykuły dla „The Guardian” czy „New York Times”, zostały uznane za odkrywcze i wartościowe. Krytyk stara się w nich przedstawić sposób pracy reżyserów, którzy tworzą dzieła filmowe na długo zapadające w pamięć każdego odbiorcy i kinomana. Shone zastanawia się nad fenomenem twórczości Wood’ego Allena i Quentin Tarantino, doszukując się w dziełach tych wybitnych reżyserów cech wspólnych, a także odrębnych, jedynych w swoim rodzaju konwencji. 

Lista książek: Tom Shone

Wysyłka przed premierą!

54,39 zł 55,99 zł - najniższa cena 79,99 zł - cena detaliczna

40,79 zł 41,99 zł - najniższa cena 59,99 zł - cena detaliczna

Woody Allen. Portret mistrza - Tom Shone | mała okładka

Woody Allen. Portret mistrza

Tom Shone

7.4 / 10 (9 ocen)

69,99 zł 69,99 zł - najniższa cena 69,99 zł - cena detaliczna