Jadąc do Babadag - Andrzej Stasiuk | okładka
Czarne

Jadąc do Babadag Andrzej Stasiuk

Oprawa: Miękka, trzecie wydanie

Wydanie: trzecie

ISBN: 978-83-7536-038-7

Liczba stron: 324

Wydawnictwo: Czarne

Format: 125x195mm

Cena katalogowa: 29,00 zł

Rok wydania: 2008

Inne wydania

Oprawa twarda

więcej

29,00 zł 19,27 zł


Opis

To książka o podróży przez zapomnianą Europę. 

>

Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Słowenia, Albania, Mołdawia- przez te kraje podróżuje autor. Samochodem, autostopem, pociągiem. Ale jednocześnie jest to podróż w głąb świadomości mieszkańca tej części Europy, która zawsze była uważana za gorszą, zapóźnioną, prymitywną i zacofaną. Jednak autor ogląda te kraje w sposób pozbawiony kompleksów. Czasami ma się nawet wrażenie, że to jedyne kraje na ziemi, co pozwala uniknąć nudnych i jałowych porównań z Zachodem bądź Wschodem.

"Jadąc..." to książka przygodowa i podróżnicza. Nie tylko w sensie geograficznym, ale także- a może przede wszystkim- duchowym.

Bestsellery znak.com.pl

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Jadąc do Babadag

2019-02-02 Dla Stasiuka prawdziwe życie toczy się na peryferiach. I bez znaczenia jest jak akurat nazywa się kraj, w którym jesteśmy. Ani jakim językiem mówią jego mieszkańcy. To nie jest wędrówka po Europie klasy B, choć taką interpretację zawartości książki można spotkać w niektórych recenzjach.

Opisywana rzeczywistość jest dziwna, groteskowa, śmieszna - ale tylko i tylko wtedy - kiedy naśladuje tą europejską cywilizację oglądaną w telewizji. Spokojne rozplątywanie ścieżek z myślami autora powoduje, że widzimy jak żałośnie może wyglądać nasze zachłystywanie się sztuczną i wydumaną poprawnością (polityczną i poglądową), we wszystkim i wobec wszystkich.

Autor ma przed oczami mieszkańców Polski, Ukrainy, Słowacji, Węgier, Rumunii, Słowenii, Albanii, Mołdawii, Chorwacji i Naddniestrza. Widzi ludzi przez ich obyczaje, zachowanie, mentalność. Zgromadzone w dzienniku podróży wspomnienia i myśli nałożone są na skrawki zdarzeń i obrazów. A najpiękniejsza w tej opowieści jest pewność czytelnika, że w oczach tego, który patrzy jest... miłość.
https://cyganblog.wordpress.com/2016/12/26/jadac-do-babadag/

 

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.