Anne-Marie O'Connor

Anne-Marie O'Connor to amerykańska dziennikarka i pisarka. Autorka była wieloletnią dziennikarką w Ameryce Łacińskiej. Relacjonowała wojnę domową w Nikaragui i Salwadorze jako szef biura agencji Reuters w Ameryce Środkowej.

Anne-Marie O'Connor - znana dziennikarka i autorka licznych artykułów


O’Connor to również autorka artykułów w licznych magazynach, takich jak „Los Angeles Times”, „Miami Herald”, „UPI” i sieci „Cox Newspaper”. Pisarka ma na swoim koncie także współpracę z „Esquire”, „Christian Science Monitor” i „The Nation”.

Autorka światowego bestsellera


Anne-Marie O’Connor jest autorką książki z kategorii literatura faktu, pod tytułem "Złota dama. Gustav Klimt i tajemnica wiedeńskiej Mona Lisy". Dzieło w Polsce zostało przetłumaczone przez Tomasza Pichórę i opublikowane w 2023 roku przez wydawnictwo Znak Literanova. Na rynku zagranicznym ukazało się kilka lat wcześniej, w 2016 roku. Tytuł oryginału brzmi „The Lady in Gold: The Extraordinary Tale of Gustac Klimt’s Master piece, Portait of Adele Bloch-Bauer”. Pisarka w swojej książce opowiada burzliwą historię XX wieku, poprzez losy ukochanej muzy Klimta, jaką była Adele Bloch-Bauer.

Lista książek: Anne-Marie O'Connor

43,99 zł 45,49 zł - najniższa cena 64,99 zł - cena detaliczna