Jacek Cygan

Lista książek

Odnawiam dusze. Piosenki, ludzie, czas - Jacek Cygan | mała okładka
-32 %

Odnawiam dusze. Piosenki, ludzie, czas

Jacek Cygan

Jacek Cygan poeta polskiej piosenki powraca z nową książką! Znajdziemy w niej bardzo osobiste wspomnienie o Zbyszku Wodeckim, niezwykłą historię o tym, jak dla Grzegorza Markowskiego w jedną noc stworzył jeden z największych przebojów Perfectu.

Więcej

44,99 zł

30,59 zł

Życie jest piosenką - Jacek Cygan | mała okładka
-55 %

Życie jest piosenką

Jacek Cygan

Książka Jacka Cygana to osobista, sentymentalna podróż w przeszłość. Autor z wdziękiem i humorem opowiada o powstawaniu swoich najlepszych tekstów, tworząc ciekawe portrety najpopularniejszych polskich artystów. Wszystko to składa się na fascynujący obraz długiej epoki w polskiej muzyce.

Więcej

39,90 zł

17,96 zł

Przeznaczenie, traf, przypadek

Jacek Cygan

Bohaterowie książki z powodu pozornie błahych zdarzeń stają przed koniecznością przewartościowania całego życia. Za sprawą przypadku lub – jak wolą inni – przeznaczenia stają w zdumieniu wobec niespodziewanych meandrów losu.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Pies w tunelu - Jacek Cygan | mała okładka
-35 %

Pies w tunelu

Jacek Cygan

Tomik wierszy znanego autora tekstów piosenek, będący swoistą kroniką ważnych wydarzeń w jego życiu, zapisem wrażeń z miejsc, które odwiedził, sytuacji, które widział, myśli, które go nękały. Niemal reporterski sposób narracji, lakoniczność opisów i szczerość emocjonalna, a przy tym pełnia metafory poetyckiej, to niezaprzeczalne walory poezji Cygana.

Więcej

34,00 zł

22,18 zł

Klezmer Opowieść o życiu Leopolda Kozłowskiego-Kleinmana - Jacek Cygan | mała okładka
-37 %

Klezmer Opowieść o życiu Leopolda Kozłowskiego-Kleinmana

Jacek Cygan

Kiedy Europa próbowała otrząsnąć się z koszmarów I wojny światowej, na jej wschodnich rubieżach, w Polsce, urodził się człowiek, którego życie, na tle innych losów niezwykłych i niebezpiecznych, ułożyło się w sposób szczególnie niezwykły i niebezpieczny.

Człowiek ten przeżył holocaust, chociaż los robił wiele, by tak się nie stało, ba, kazał mu nawet przeżywać własną śmierć. Tym człowiekiem jest Leopold Ko[...]

Więcej

58,00 zł

36,51 zł

Boskie błędy - Jacek Cygan | mała okładka
-41 %

Boskie błędy

Jacek Cygan

"Boskie błędy" to zbiór ponad 50. wierszy znanego poety, autora wielu znakomitych tekstów piosenek, librecisty – Jacka Cygana. Poeta z właściwą sobie celnością przenosi doświadczenia i obserwacje rzeczywistości na język uniwersalny. Autorem posłowia do książki znany polski krytyk literacki, teatralny i plastyczny – Tadeusz Nyczek.

Więcej

34,90 zł

20,68 zł

Witraże Les vitraux - Jacek Cygan | mała okładka
-37 %

Witraże Les vitraux

Jacek Cygan

Dwujęzyczna – polsko-francuska – edycja wierszy Jacka Cygana, ilustrowana jego fotografiami z Francji.

Jacek Cygan to poeta, pisarz, autor tekstów piosenek. Mieszka w Warszawie, Krakowie i w… samochodzie, bowiem od dwudziestu lat nieustannie podróżuje po Francji, gdzie szczególnie upodobał sobie Antibes. Jego przyjaciel, który potrafi widzieć przeszłość, mówi, że w XVII wieku Jacek Cygan był aktorem wędrow[...]

Więcej

30,00 zł

18,88 zł

Cyferki

Jacek Cygan

Cyferka przy cyferce stały w długiej kolejce,
bo na poczcie okienko na godzinkę zamknięto.

Pierwsza stała Jedynka,
Chudziuteńka jak trzcinka.
Fragment książeczki

Więcej

24,90 zł

15,67 zł