Jacek Cygan

Lista książek

Odnawiam dusze. Piosenki, ludzie, czas - Jacek Cygan | mała okładka
-32 %

Odnawiam dusze. Piosenki, ludzie, czas

Jacek Cygan

Jacek Cygan poeta polskiej piosenki powraca z nową książką! Znajdziemy w niej bardzo osobiste wspomnienie o Zbyszku Wodeckim, niezwykłą historię o tym, jak dla Grzegorza Markowskiego w jedną noc stworzył jeden z największych przebojów Perfectu.

Więcej

44,99 zł

30,59 zł

Życie jest piosenką - Jacek Cygan | mała okładka
-32 %

Życie jest piosenką

Jacek Cygan

Książka Jacka Cygana to osobista, sentymentalna podróż w przeszłość. Autor z wdziękiem i humorem opowiada o powstawaniu swoich najlepszych tekstów, tworząc ciekawe portrety najpopularniejszych polskich artystów. Wszystko to składa się na fascynujący obraz długiej epoki w polskiej muzyce.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Przeznaczenie, traf, przypadek

Jacek Cygan

Bohaterowie książki z powodu pozornie błahych zdarzeń stają przed koniecznością przewartościowania całego życia. Za sprawą przypadku lub – jak wolą inni – przeznaczenia stają w zdumieniu wobec niespodziewanych meandrów losu.

Więcej

39,90 zł

26,99 zł

Pies w tunelu - Jacek Cygan | mała okładka
-35 %

Pies w tunelu

Jacek Cygan

Tomik wierszy znanego autora tekstów piosenek, będący swoistą kroniką ważnych wydarzeń w jego życiu, zapisem wrażeń z miejsc, które odwiedził, sytuacji, które widział, myśli, które go nękały. Niemal reporterski sposób narracji, lakoniczność opisów i szczerość emocjonalna, a przy tym pełnia metafory poetyckiej, to niezaprzeczalne walory poezji Cygana.

Więcej

34,00 zł

22,18 zł

Klezmer Opowieść o życiu Leopolda Kozłowskiego-Kleinmana - Jacek Cygan | mała okładka
-37 %

Klezmer Opowieść o życiu Leopolda Kozłowskiego-Kleinmana

Jacek Cygan

Kiedy Europa próbowała otrząsnąć się z koszmarów I wojny światowej, na jej wschodnich rubieżach, w Polsce, urodził się człowiek, którego życie, na tle innych losów niezwykłych i niebezpiecznych, ułożyło się w sposób szczególnie niezwykły i niebezpieczny.

Człowiek ten przeżył holocaust, chociaż los robił wiele, by tak się nie stało, ba, kazał mu nawet przeżywać własną śmierć. Tym człowiekiem jest Leopold Ko[...]

Więcej

58,00 zł

36,51 zł

Boskie błędy - Jacek Cygan | mała okładka
-41 %

Boskie błędy

Jacek Cygan

"Boskie błędy" to zbiór ponad 50. wierszy znanego poety, autora wielu znakomitych tekstów piosenek, librecisty – Jacka Cygana. Poeta z właściwą sobie celnością przenosi doświadczenia i obserwacje rzeczywistości na język uniwersalny. Autorem posłowia do książki znany polski krytyk literacki, teatralny i plastyczny – Tadeusz Nyczek.

Więcej

34,90 zł

20,68 zł

Witraże Les vitraux - Jacek Cygan | mała okładka
-37 %

Witraże Les vitraux

Jacek Cygan

Dwujęzyczna – polsko-francuska – edycja wierszy Jacka Cygana, ilustrowana jego fotografiami z Francji.

Jacek Cygan to poeta, pisarz, autor tekstów piosenek. Mieszka w Warszawie, Krakowie i w… samochodzie, bowiem od dwudziestu lat nieustannie podróżuje po Francji, gdzie szczególnie upodobał sobie Antibes. Jego przyjaciel, który potrafi widzieć przeszłość, mówi, że w XVII wieku Jacek Cygan był aktorem wędrow[...]

Więcej

30,00 zł

18,88 zł

Cyferki

Jacek Cygan

Cyferka przy cyferce stały w długiej kolejce,
bo na poczcie okienko na godzinkę zamknięto.

Pierwsza stała Jedynka,
Chudziuteńka jak trzcinka.
Fragment książeczki

Więcej

24,90 zł

15,67 zł

Portret wenecki Śledztwo

Jacek Cygan

No, właśnie, Jacku, czy my rzeczywiście tego pragniemy: życia bez niespodzianek, magii, cudów. Nastrój Twojego eseju – opowiadania – impresji jest mi wyjątkowo bliski. Podróż tropem ulubionego opowiadania, filmu, obrazu a nawet muzyki, to dwie podróże w jednym. Tak było z moimi wyjazdami do Corleone w związku z „Ojcem Chrzestnym” a więc powieścią Puzo, filmem Coppoli i muzyką Roty. Łza się w oku kręci, gdy [...]

Więcej

19,49 zł