Marcin Wojdak

Marcin Wojdak pracuje jako fotograf. Twórca popularnego profilu na Instagramie o nazwie Cosmoderna. Autor dzieli się ze swoimi obserwatorami ciekawostkami na temat architektury powojennego modernizmu. Publikuje on również krótkie opowiadania. Inspiracją do pisania, są dla autora zdjęcia ukazujące ślady minionej epoki. Marcin Wojdak podróżuje po Polsce i byłych krajach ZSSR, szukając miejsc naznaczonych socjalizmem, które potem wykorzystuje w swojej twórczości.

Marcin Wojdak – autor publikacji o wakacyjnych ośrodkach w PRL-u


W 2022 roku opublikowana została pierwsza książka Marcina Wojdaka pt. „Ostatni turnus. Pocztówki z wczasów w PRL-u”. Autor w publikacji przedstawia ciekawe i interesujące obiekty architektury ośrodków wypoczynkowych, które tętniły życiem w okresie PRL-u. Niektóre spośród miejsc wskazanych w książce są otwarte do dnia dzisiejszego i nieustanie przyjmują gości. W książce zawarty został swego rodzaju zapis historii tych wyjątkowych miejsc, które przez dziesięciolecia zapewniały Polakom wypoczynek.

„Ostatni turnus. Pocztówki z wczasów w PRL-u”


Marcin Wojdak wyruszył w sentymentalną podróż po Polsce, aby odnaleźć prawdziwe perełki wśród ośrodków wypoczynkowych, które cieszyły się największą popularnością w okresie PRL-u. Jako fotograf z zawodu, w sposób niezwykle skrupulatny dokumentuje klimatyczne stołówki, pensjonaty i domki letniskowe bez łazienek. Marcin Wojdak pragnie zapisać te obrazy dla potomnych i zapamiętać świat, które bezpowrotnie odchodzi w niepamięć.

Lista książek: Marcin Wojdak

47,59 zł 47,59 zł - najniższa cena 69,99 zł - cena detaliczna