Marta Dymek

Marta Dymek to autorka książek kulinarnych, która urodziła się 3 lipca 1990 roku we Wrocławiu. W swoich publikacjach, próbuje przekonać czytelników do zdrowego odżywiania się. Marta Dymek popularyzuje dietę wegańską. Wykształcenie zdobyła na Międzywydziałowych Indywidulanych Studiach Humanistycznych na Uniwersytecie Wrocławskim. Ponadto uczęszczała na kierunek gender studies na Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk.

Marta Dymek – współpraca z topowymi czasopismami


Marta Dymek, rozpoczęła swoją karierę od założenia bloga kulinarnego o nazwie „Jadłonomia”. W 2013 roku, za prowadzoną przez siebie działalność otrzymała nagrodę Blog Roku w kategorii „Kulinaria”. Współpracowała z czasopismem Magazyn Kuchnia, gdzie publikowała swoje autorskie przepisy. Ponadto Marta Dymek publikuje swoje przepisy na łamach nowojorskiego kwartalnika kulinarnego, jakim jest Chickpea Magazine.

Przepisy kuchni wegańskiej – książki kulinarne Marty Dymek


Pierwsza książką Marty Dymek, była publikacja o tytule „Jadłonomia. Kuchnia roślinna. 100 przepisów nie tylko dla vegan”. Cieszy się ona niesłabnącą popularnością. W roku 2015 roku książka ta została uhonorowana na EXPO w Mediolanie, gdzie została wystawiona w pawilonie polskim. Marta Dymek, wydała jeszcze dwie książki z kulinarnymi przepisami kuchni wegańskiej, które również okazały się sukcesem.

Lista książek

Jadłonomia

Marta Dymek

Pierwsza książka kucharska twórczyni Jadłonomii - najpopularniejszego polskiego bloga o kuchni wegetariańskiej.

Czy łodyga brokułu nadaje się do jedzenia? Do czego wykorzystać natkę marchewki? Jak zrobić bezmięsny pasztet na świąteczny stół? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedź w długo wyczekiwanej książce Marty Dymek.

Więcej

69,00 zł

45,02 zł

Jadłonomia po polsku - Marta Dymek | mała okładka
-46 %

Jadłonomia po polsku

Marta Dymek

Koniec z długimi listami trudno dostępnych składników.

Dość rezygnacji z ulubionych, tradycyjnych smaków.

Jadłonomia po polsku pokazuje, że kuchnia roślinna może być prosta jak barszcz i równie smaczna co ruskie pierogi.


W sześciu rozdziałach podzielonych zgodnie z porami roku znajdziecie mnóstwo roślinnych inspiracji. To nie pomyłka, pór roku mamy w Polsce sześć – jest przecież przedwiośnie oraz trochę zapomniane przedzimie. W końcu, czekając na nowalijki, trzeba coś jeść, na przykład barszcz z wędzonymi śliwkami, kanapki z pastą z ciecierzycy i kiszonych ogórków, a na deser gryczaną granolę.

Ta książka to nie tylko przepisy, ale też praktyczne porady, które sprawiają, że gotowanie jest zrozumiałe i pyszne. W końcu wiadomo, dlaczego latem do rosołu warto wrzucić bób, jak zrobić rewolucyjny pasztet bez pieczenia i czemu w bigosie tak dobrze smakuje kilka kawałków słodkiej dyni.

A przede wszystkim: jak gotować roślinnie po polsku, czyli po naszemu – w zgodzie z naszymi smakami, chęciami, możliwościami.

Marta Dymek to autorka kultowego roślinnego bloga Jadłonomia i książki pod tym samym tytułem, która doczekała się kilkunastu dodruków, a także bestsellera Nowa Jadłonomia (Marginesy 2017). Od dziesięciu lat prowadzi stronę z roślinnymi przepisami, która każdego miesiąca zalicza ponad milion odsłon. Współpracuje z najciekawszymi polskimi magazynami kulinarnymi, a od 2015 roku prowadzi autorski program kulinarny na kanale Kuchnia+ Zielona Rewolucja Marty Dymek. W 2019 roku została ambasadorką kampanii RoślinnieJemy. Wierzy, że każdy, kto chce, może jeść bardziej roślinnie.

Więcej

69,90 zł

38,09 zł

Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata - Marta Dymek | mała okładka
-15 %

Nowa Jadłonomia. Roślinne przepisy z całego świata

Marta Dymek

Inspiruje nawet fanów niewegetariańskiej kuchni, którzy książką interesują się jako “pomysły na świetne dodatki do mięs".

Więcej

49,90 zł

42,53 zł

Jadłonomia Kuchnia roślinna – 100 przepisów nie tylko dla wegan - Marta Dymek | mała okładka
-45 %

Jadłonomia Kuchnia roślinna – 100 przepisów nie tylko dla wegan

Marta Dymek

Pierwsza książka kucharska twórczyni „Jadłonomii” – najpopularniejszego polskiego bloga o kuchni roślinnej.
Czy łodyga brokułu nadaje się do jedzenia?
Do czego wykorzystać natkę marchewki?
Jak zrobić bezmięsny pasztet na świąteczny stół?
Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziecie w długo wyczekiwanej książce Marty Dymek – znanej z programu „Dzień Dobry TVN” autorki „Jadłonomii”, najpopularniejszego b[...]

Więcej

49,90 zł

27,45 zł

Nowa Jadłonomia Roślinne przepisy z całego świata - Marta Dymek | mała okładka
-45 %

Nowa Jadłonomia Roślinne przepisy z całego świata

Marta Dymek

Nowe, poręczne wydanie superbestsellera!
Zjeździła Wietnam i Tajlandię, zmarzła w Korei, pojechała ucierać pasty curry do Indii, przejechała całe Bałkany, zgrzała się na targowiskach w Maroko i rozpływała się nad świeżym awokado w Kalifornii. Odwiedziła ponad pięćdziesiąt krajów, a kulturę każdego z nich poznawała od kuchni.
Dla Marty Dymek najważniejsze były regionalne przyprawy, tradycyjne śniadania, rytu[...]

Więcej

49,90 zł

27,66 zł