Noriko Morishita

Noriko Morishita to japońska pisarka, urodzona w 1956 roku. Mieszka w prefekturze Kanagawa i pasjonuje się tradycyjnymi, japońskimi metodami parzenia herbaty.

Noriko Morishita – rytuał parzenia japońskiej herbaty


Noriko Morishita jest autorką książki „Mądrość herbaty. Piętnaście lekcji o szczęściu płynących z japońskiej ceremonii herbacianej. Tytuł oryginału to ”Ogni giorno è un buon giorno: Quindici gioie che il tè mi ha insegnato”. Polska wersja została wydana 24 sierpnia 2022 roku przez wydawnictwo Znak, a tłumaczeniem z języka angielskiego zajmowała się Maria Borzobohata-Sawicka. Jest to autobiograficzny esej; opis osobistych przeżyć autorki związanych z nauką oraz praktykowaniem japońskiej ceremonii herbacianej. Doświadczenie Noriko Morishity poparte jest jej dwudziestopięcioletnią praktyką parzenia tradycyjnej herbaty. Książka nie uczy, jak parzyć ową herbatę, lecz opowiada o tym, czego nauczyła i jak zmieniła się jej autorka podczas kultywowania japońskiej tradycji.

Książka na liście bestsellerów


Publikacja Noriko Morishity podbiła listy bestsellerów w wielu krajach między innymi we Francji, Hiszpanii i we Włoszech. W samej Japonii sprzedało się ponad 620 tysięcy egzemplarzy. Na podstawie książki nagrano film, który cieszy się ogromnym uznaniem publiczności. Obejrzało go ponad milion widzów.

Lista książek: Noriko Morishita

22,50 zł 22,50 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna