Robert Galbraith (pseud. J.K. Rowling)

Robert Galbraith to pseudonim, pod którym J.K. Rowling napisała powieści m.in.: „Zabójcza biel”, „Jedwabnik” czy „Żniwa zła”. Urodziła się w 1965 roku, w Wielkiej Brytanii. Pisarka, scenarzystka oraz producentka filmowa i telewizyjna, wcześniej nauczycielka angielskiego.

J.K. Rowling jest ponadto laureatką wielu nagród, w tym Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury dziecięcej, Nagrody Księcia Asturii za osiągnięcia na rzecz zgody między narodami, Francuskiej Legii Honorowej i Nagrody Hansa Christiana Andersena. Autorka wspiera różne inicjatywy charytatywne poprzez swój fundusz Volant, jest również założycielką organizacji Lumos zajmującej się opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi.

Największą sławę przyniosła jej seria książek o Harrym Potterze, która sprzedała się w ponad 450 mln egzemplarzy, w blisko 200 krajach. Przygody Pottera przetłumaczono na 74 języki, a na ich podstawie powstało 8 filmów, które stały się kinowymi hitami.

Lista książek

Żniwa zła
 - Robert Galbraith (J.K. Rowling) | mała okładka
-36 %

Żniwa zła

Robert Galbraith (J.K. Rowling)

Trzecia powieść Roberta Galbraitha to diabelsko inteligenta zagadka kryminalna, a zarazem wciągająca historia kobiety i mężczyzny, którzy znaleźli się w trudnym momencie, zarówno jeśli chodzi o życie zawodowe, jak i osobiste.

Więcej

39,90 zł

25,56 zł

Wołanie kukułki

Robert Galbraith (pseud. J.K. Rowling)

Ciało supermodelki Luli Landry zostaje znalezione pod oknem balkonu jej londyńskiej rezydencji. Policja stwierdza samobójstwo, ale brat celebrytki w to nie wierzy, dlatego zatrudnia prywatnego detektywa, Cormorana Strike’a.
Strike jest weteranem wojennym, podczas służby w Afganistanie ucierpiał i fizycznie i psychicznie. Ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia.

Więcej

39,90 zł

26,27 zł

Jedwabnik

Robert Galbraith (pseud. J.K. Rowling)

Pisarz Owen Quine zaginął. Jego żona zleca sprawę prywatnemu detektywowi Cormoranowi Strike’owi. Kobieta sądzi, że mąż potrzebował kilku dni dla siebie, jak to zdarzało się już wcześniej. Strike ma go odnaleźć i sprowadzić do domu. W trakcie śledztwa okazuje się, że powód zniknięcia Quine’a może być znacznie poważniejszy niż podejrzewa żona.

Więcej

39,90 zł

28,12 zł

Zabójcza biel - Robert Galbraith | mała okładka
-39 %

Zabójcza biel

Robert Galbraith

„Widziałem, jak ktoś zabił dziecko. Udusił je… obok konia”.
Billy, zdesperowany młody mężczyzna, przychodzi do agencji Cormorana Strike’a, by prosić o wyjaśnienie okoliczności zbrodni, którą widział w dzieciństwie. Klient wyraźnie cierpi na zaburzenia psychiczne, lecz detektyw wyczuwa, że historia brzmi wiarygodnie. Gdy dopytuje o szczegóły, Billy w panice ucieka.
Strike i Robin Ellacott – niegdyś asystentk[...]

Więcej

49,90 zł

30,36 zł