Vincent Bugliosi

Vincent Bugliosi (18 sierpnia 1934 - 6 czerwca 2015), amerykański prawnik oraz autor bestsellerów New York Times. Najbardziej znany był ze ścigania Charlesa Mansona i innych oskarżonych o śmierć Sharon Tate. Chociaż Manson nie uczestniczył fizycznie w morderstwach w domu Sharon Tate, Bugliosi posłużył się poszlakami, aby wykazać, że zaaranżował zabójstwa.

Bugliosi wraz z Curtem Gentry napisali książkę Helter Skelter (1974) o śledztwie, aresztowaniu i ściganiu Charlesa Mansona i rodziny Mansona . Zdobył nagrodę Edgar i został uznany za najlepiej sprzedający się kryminał w historii USA. Napisał kilka innych książek, głównie dotyczących znanych przestępstw. Jego prace to And the Sea Will Tell (1991), które napisał z Brucem Hendersonem o sprawie Stearnsa. Była to najlepiej sprzedająca się książka New York Timesa . Później napisał Reclaiming History: The Assassination of President John F. Kennedy(2007), w którym obalił liczne teorie spiskowe i zbadał wydarzenia. Napisał także The Prosecution of George W. Bush for Murder (2008).

Lista książek

Helter Skelter. Prawdziwa historia morderstw, które wstrząsnęły Hollywood - Vincent Bugliosi; Kurt Gentry | mała okładka
-24 %

Helter Skelter.

Vincent Bugliosi; Kurt Gentry

Światowy bestseller i arcydzieło literatury faktu!

Kronika jednej z najgłośniejszych zbrodni w historii USA.

Więcej

49,00 zł

37,19 zł