Gdzie śpiewają raki (wydanie filmowe) - Delia Owens | okładka
Oprawa miękka
EAN: 9788382896541
Liczba stron: 416
Wydawnictwo: Świat Książki
Format: 135x215
Cena detaliczna: 39,90 zł
Rok wydania: 2022

39,90 zł

Produkt niedostępny

27,53 zł - najniższa cena z 30 dni przed obniżką


Opis

Gdzie śpiewają raki - książka pisarki i zoolog Delii Owens


Gdzie śpiewają raki to powieść, która okazała się jednym z objawień literackich ostatnich lat.

Barkley Cove, senne miasteczko gdzieś u wybrzeży Karoliny Północnej. W 1969 na jednym z tamtejszych mokradeł odnalezione zostaje ciało Chase’a Andrewsa. Miejscowi są przekonani, że za jego zniknięciem stoi tajemnicza Dziewczyna z Bagien. Oczy wszystkich zwracają się w kierunku Kyi Clark, a sama Kyia nagle musi zmierzyć się z dziesiątkami nieprzychylnych jej ludzi.

Wbrew powszechnemu przekonaniu dziewczyna nie zamieszkuje bagien z przymusu. Otaczająca ją przyroda jest bowiem jej domem, a zamieszkujące okolicę zwierzęta – najbliższymi przyjaciółmi. Dziewczyna ta staje się przedmiotem fascynacji dwóch chłopaków z Barkley Cove. Poznanie ich stanie się dla Kyi przeżyciem, które trwale ukształtuje jej późniejsze życie.

Gdzie śpiewają rak Delii Owens to powieść, która przez wielu uznawana jest za jeden z najlepszych utworów obyczajowych ostatnich lat. Autorka w subtelny, a przy tym niezwykle czuły sposób odkrywa w niej bowiem przed czytelnikami bogactwo i głębię natury. Ta przepiękna oda do świata przyrody jest też niezwykłym opisem przebiegu procesu dojrzewania, które – choć nie zawsze przechodzone bezboleśnie – wyrywa trwały ślad w sercu każdego z nas.

Utwór ma szansę zachwycić szczególnie miłośników prozy obyczajowej. Skomplikowane relacje, jakie łączą poszczególnych bohaterów, pozostają nieodgadnione praktycznie do końca powieści. Sama Dziewczyna z Bagien jest zaś osobą, obok której trudno przejść obojętnie. Zapoznaj się z jej losami i Ty i dołącz do setek tysięcy czytelników tej książki.


O AUTORZE

Delia Owens to amerykańska pisarka, której debiutancka powieść „Gdzie śpiewają raki” przez długi czas plasowała się na pierwszych miejscach najlepiej sprzedających się książek ostatnich lat. Książka ta przez prawie 3 lata gościła na liście bestsellerów „New York Timesa”.

Niezwykle ważny element jej życia od zawsze stanowiła natura. Efektem tego było zdobycie przez nią doktoratu w dziedzinie zoologii na Uniwersytecie Kalifornijskim. Przez długi czas wraz ze swoim ówczesnym mężem, Markiem Owensem, mieszkała w Afryce. Wraz z nim odbyła liczne (i nie zawsze bezpieczne) podróże po poszczególnych krajach czarnego kontynentu. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych zaangażowała się w pracę naukową oraz działalność na rzecz ochrony przyrody. Jej debiut powieściowy miał miejsce w 2018 roku.
Opis księgarni

Barkley Cove to nie tylko kolejne, uśpione miasteczko w Karolinie Północnej. To miejsce, gdzie czas jakby zatrzymał się w miejscu. To tam w 1969 roku, na mokradłach nieopodal osady, odnaleziono ciało Chase’a Andrewsa, budząc niepokój i strach wśród lokalnej społeczności. Wszyscy mieszkańcy Barkley Cove są przekonani, że za tajemniczym zgonem mężczyzny stoi enigmatyczna Dziewczyna z Bagien, którą nikt nie jest w stanie zrozumieć.

Główną bohaterkę, Kyię Clark, zaczyna prześladować podejrzenie a nawet oskarżenie o udział w zbrodni. Przestraszona i niezrozumiała przez innych dziewczyna musi teraz zmierzyć się ze złowrogim spojrzeniem ludzi, którzy dotąd nie mieli z nią nic wspólnego. W to wszystko mieszają się silne uczucia dwóch chłopców z miasteczka, którzy są zafascynowani tajemniczą Kyią. Poznanie tych dwóch młodzieńców wpłynie na jej życie w sposób, którego sama nie przewiduje.

"Gdzie śpiewają rak Delii Owens" to nie tylko zwykła powieść obyczajowa. To podróż do świata pełnego tajemnic, ukrytych w głębi natury, którą autorka przedstawia w piękny, pełen czułości sposób. Opisana przez Owens przyroda nie jest tylko tłem dla akcji, ale staje się jednym z głównych bohaterów powieści. Ta książka to nie tylko opowieść o dojrzewaniu i trudach, które niesie ze sobą dorastanie. To przede wszystkim obraz skomplikowanych relacji międzyludzkich, które niejednokrotnie pozostają dla nas nieodgadnione aż do końca.

Dziewczyna z Bagien to postać, która z pewnością zapadnie Ci w pamięć. Poznaj jej historię, doświadcz jej strachu, ciekawości i fascynacji otaczającym ją światem. Zanurz się w lekturę i dołącz do setek tysięcy czytelników, którzy byli zachwyceni tym utworem. Z pewnością nie pozostaniesz obojętny.

Ebook i Audiobook

Czytaj jak chcesz. Książka dostępna na czytniki i aplikacje mobilne.

KUP EBOOK

Kup audiobook

”Gdzie śpiewają raki” (wydanie filmowe) Delia Owens fragment audiobooka

Inni klienci sprawdzali również

37,88 zł 37,88 zł - najniższa cena 54,90 zł - cena detaliczna

Diabli wzięli święty spokój - Janowska Monika B. | mała okładka
-43 %

Diabli wzięli święty spokój

Janowska Monika B.

6.9 / 10 (91 ocen)

22,74 zł 22,74 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

14,69 zł 14,24 zł - najniższa cena 24,99 zł - cena detaliczna

Bez winy - Charlotte Link | mała okładka
-41 %

Bez winy

Charlotte Link

7.1 / 10 (798 ocen)

25,12 zł 25,25 zł - najniższa cena 42,90 zł - cena detaliczna

Inne książki z tej kategorii

Tease - Amanda Maciel | mała okładka
-43 %

Tease

Amanda Maciel

6.7 / 10 (435 ocen)

19,89 zł 19,89 zł - najniższa cena 34,90 zł - cena detaliczna

Wieża z klocków - Katarzyna Kotowska | mała okładka
-35 %

Wieża z klocków

Katarzyna Kotowska

8.0 / 10 (191 ocen)

16,28 zł 15,85 zł - najniższa cena 25,00 zł - cena detaliczna

Zapiski myśliwego i inne opowiadania - Iwan Turgieniew | mała okładka
-31 %

Zapiski myśliwego i inne opowiadania

Iwan Turgieniew

7.3 / 10 (47 ocen)

27,53 zł 26,85 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna

Zamach na Margaret Thatcher - Hilary Mantel | mała okładka
-41 %

Zamach na Margaret Thatcher

Hilary Mantel

5.6 / 10 (35 ocen)

19,85 zł 19,85 zł - najniższa cena 33,90 zł - cena detaliczna

Marzenia wykute w kamieniu - le Callet Blandine | mała okładka
-43 %

Marzenia wykute w kamieniu

le Callet Blandine

6.3 / 10 (13 ocen)

20,99 zł 20,99 zł - najniższa cena 37,00 zł - cena detaliczna

Starorzecza - Antoni Kroh | mała okładka
-35 %

Starorzecza

Antoni Kroh

7.2 / 10 (32 ocen)

31,79 zł 31,79 zł - najniższa cena 49,00 zł - cena detaliczna

12,77 zł 11,35 zł - najniższa cena 15,75 zł - cena detaliczna

Umowa z Bogiem Mistrzowie komiksu - Will Eisner | mała okładka
-22 %

Umowa z Bogiem Mistrzowie komiksu

Will Eisner

8.1 / 10 (271 ocen)

77,68 zł 64,73 zł - najniższa cena 99,99 zł - cena detaliczna

77,68 zł 77,68 zł - najniższa cena 99,99 zł - cena detaliczna

Suppli 8 - Mari Okazaki | mała okładka
-24 %

Suppli 8

Mari Okazaki

7.3 / 10 (49 ocen)

19,73 zł 18,83 zł - najniższa cena 26,00 zł - cena detaliczna

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Dobrze opowiedziana historia

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2024-02-26
Gdzie śpiewają raki to książka, która w ostatnim czasie zdominowała mój kanał na Goodreads - niemal co chwilę pojawiała się jakaś nowa recenzja lub komentarz na jej temat. Jeśli mnie znacie, to wiecie, że zawsze jestem ciekaw tak głośno omawianych tytułów, niezależnie od gatunku literatury czy tematu, który poruszają. Zatem, kiedy zaczynałem czytać tę książkę, jedyną rzeczą, którą o niej wiedziałem, była jej popularność - nie miałem pojęcia o co w niej chodzi, jaki to gatunek, jakiego rodzaju literatury itp. Wiedziałem tylko, jak wygląda okładka i jaki jest tytuł!

Czy książka spełniła moje oczekiwania?

Myślę, że tak. Historia mnie zainteresowała i była łatwa do śledzenia. To trochę powieść historyczna z elementami tajemnicy, która kończy się małym dramatem sądowym. Zdarza mi się stosować określenie "porusza struny serca", i zdecydowanie tak było w tym przypadku. Jeśli lubisz dobrze opowiedziane historie, myślę, że ta książka Ci się spodoba.

Komu polecam tę książkę?

Na pewno fanom literatury historycznej, zwłaszcza tych, którzy interesują się amerykańską prozą środku XX wieku. Problemy rasowe i publiczne postrzeganie w tamtym czasie są kluczowe dla fabuły.

Nie jestem pewien, czy elementy tajemnicy i dramatu sądowego wystarczą dla fanów tych gatunków, jeśli to właśnie tego szukają. Ale myślę, że jest ich wystarczająco, aby zaspokoić drobny głód tego rodzaju literatury.

Pomimo że tylko momentami pojawia się nutka romantyzmu, sądzę, że fani historii z wątkiem miłosnym będą zadowoleni. Jeśli szukasz gorących i namiętnych scen, to tutaj ich nie znajdziesz, ale relacje między bohaterami na pewno zasługują na uwagę.

Czy powinieneś to przeczytać?

Myślę, że ta historia ma w sobie coś z wielu gatunków literatury, ale nie jest zdominowana przez żaden z nich. Dlatego przypuszczam, że przemówi do szerokiego grona czytelników. Jeśli więc zauważyłeś popularność tej książki i zastanawiałeś się, czy warto ją przeczytać - myślę, że warto spróbować. Możliwe, że nie zostaniesz porażony na kolana, ale na pewno nie będziesz rozczarowany.

Gdzie śpiewają raki

opinia recenzenta nie jest potwierdzona zakupem 2022-08-16
Zanim wyruszycie do kina na film „Gdzie śpiewają raki" weźcie do ręki tę książkę, przeczytajcie ją, a ja gwarantuje, że oczaruje Was jej klimat i pozostanie ona na długo w Waszym sercu...

Zachwyciła mnie dojrzałość tej powieści. Powieści, której tłem wydarzeń stają się mokradła miasteczka Barkley Cove w Karolinie Północnej. Autorka w niesamowity wręcz sposób zatroszczyła się o to, aby czytelnik poznał czym jest samotność, strata, wykluczenie społeczne i odizolowanie. Ból i smutek przeplatają się tutaj niczym ściśnięty mocno warkocz, niczym dzień z nocą ofiarowując czytelnikowi uczucie niepewności i ogromne emocje, którym trudno nadać jakąkolwiek skalę.

Delia Owens w swoim debiucie literackim ukazała czym jest bliski kontakt z naturą i jak bardzo ten rodzaj łączności daje siłę by przetrwać, a nawet zastąpić najbliższych. I chodź historia nie jest łatwa, choć przepełniona jest pejoratywnymi emocjami, daje nadzieję i wiarę w to, że przyjaźń z przyrodą może ocalić ludzkie serce.

Fabuła książki osadzona jest w dwóch strefach czasowych, które nieubłagalnie się do siebie zbliżają. Punktem kulminacyjnym jest poprowadzony przez autorkę wątek kryminalny, trzymający w nieustannym napięciu i nadający całej tej historii niezliczonych emocji. Styl powieści jest dopracowany, a ekspresyjny i sugestywny język pozwalają na zatracenie się w opisach przyrody, na współodczuwanie bólu i na czerpanie niewypowiedzianych wrażeń z lektury książki. To zdecydowanie jedna z tych historii, którą chłonie się całym sercem, którą chce się przeczytać jak najszybciej, a z drugiej strony dawkować sobie ją, tak, by pozostać jak najdłużej z jej bohaterami....

I choć „Gdzie śpiewają raki" zaliczana jest do gatunku literatury pięknej znajdziecie tutaj elementy kryminalne, odrobinę powieści obyczajowej, powieści psychologicznej i może odrobinę romansu...

Kto czuje się zaciekawiony? Kto wybiera się do kina i poczuł, że musi najpierw przeczytać książkę??

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.

Komentarze nie są potwierdzone zakupem