Miasto w działaniu Warszawska spółdzielnia mieszkaniowa - dobro wspólne w epoce nowoczesnej. - Magdalena Matysek-Imielińska | okładka
Fundacja Bęc Zmiana

Miasto w działaniu Warszawska spółdzielnia mieszkaniowa - dobro wspólne w epoce nowoczesnej. Magdalena Matysek-Imielińska

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2018-09-14

ISBN: 978-83-624-1897-8
EAN: 9788362418978
Liczba stron: 468
Format: 120x200mm
Cena katalogowa: 58,00 zł

58,00 zł 36,20 zł

Oszczędzasz 21,80 zł
-38 %
Zamówienie wyślemy 2021-08-02
Darmowa dostawa!
Darmowa dostawa!

Opis

Jak dbać o dobro wspólne w społeczeństwie kapitalistycznym opartym na konkurencji? Jak tworzyć wspólnotę bez narzucania gotowych rozwiązań? Jakie są granice eksperymentów społecznych? Pytania te, aktualne i dzisiaj, były stawiane przez two´rco´w WSM założonej w 1921 r.

Książka składa się wie?c z trzech nakładających się warstw. Pierwsza z nich to opis powstania ewolucji projektu WSM, a jednocześnie przypomnienie ogromnego dorobku myśli lewicowej z okresu międzywojennego. Druga dotyczy koncepcji miasta, granic tworzenia wspólnoty miejskiej. Trzecia obejmuje zasadnicze kwestie nowoczesności, dotyka sporu o nowoczesność i o prawomocność sięgania po rozwiązania społeczne z tamtej epoki. Te trzy wa?tki splatają się w spójną narracje?, kto´ra pozwala us´wiadomic´ sobie zawiłe kwestie związane z tematyka? miejska?.

Prof. dr hab. Leszek Koczanowicz, Uniwersytet SWPS (fragment recenzji)

o autorce:
Magdalena Matysek-Imielińska – kulturoznawczyni i socjolożka, pracuje jako adiunkt w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego. Interesuje się tradycją polskiej myśli humanistycznej, a także socjologią zaangażowaną i myślą krytyczną. W obszarze studiów miejskich zajmuje się tematyką miasta w działaniu oraz zaangażowanej architektury i urbanistyki polskiego modernizmu.

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.