Moralny nieład - Margaret Atwood  | okładka

Moralny nieład Margaret Atwood

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2008-02-13

ISBN: 978-83-240-0939-8
EAN: 9788324009398
Opracowanie graficzne: Witold Siemaszkiewicz
Tytuł oryginalny: Moral Disorder
Liczba stron: 232
Format: 124 x 195 mm
Cena katalogowa: 27,00 zł
Tłumaczenie: Zofia Uhrynowska-Hanasz

27,00 zł 17,55 zł

Produkt niedostępny

Opis

Moralny nieład to przewrotna autobiografia Margaret Atwood, rozpisana na jedenaście opowiadań.
Nell, bohaterka wszystkich historii, codziennie roztrząsa banalne na pozór kwestie, które tak naprawdę dotykają istoty człowieczeństwa. Zastanawia się nad swoją tożsamością, nad tym, jak codzienne wybory kształtują jej osobowość i zmieniają bieg jej świata. Opowiada o relacjach z rodziną, z ukochanym mężczyzną i jego byłą żoną, ludziach, których poznała, i przeczytanych książkach, próbując określić siebie i swoje miejsce w świecie.
Każde z opowiadań pokazuje inną scenę z życia Nell: starszej kobiety u boku męża, dojrzewającego dziecka, niepewnej swojej sytuacji kochanki, zakochanej dziewczyny. Niechronologicznie ułożone historie obejmują ponad pół wieku: od lat 30. ubiegłego stulecia do chwili obecnej, i niemal cały krajobraz Kanady: wielkie miasta i ich przedmieścia, wiejskie gospodarstwa czy lasy na północy kraju. „Jej historie mogą być powściągliwe w słowach, pełne ozdobników, surowe, brutalne lub pełne przebaczenia - są dokładnie takie, jakich chce autorka. To opowiadania pisane w najlepszym momencie życia”.
„Times Literary Supplement”  

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Lęki współczesnej kobiety

2008-09-29
Zwabieni tytułem i okładką książki Margaret Atwood możemy mieć mylne wyobrażenie co do jej treści. Szukając niemoralnych historii o upadłych kobietach, natrafimy na zbiór luźno połączonych nowel, które opowiadają o życiu kobiety będącej odzwierciedleniem lęków i wątpliwości współczesnych kobiet.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.