Na własne ryzyko Ukryte asymetrie w codziennym życiu - Taleb Nassim Nicholas | okładka
Zysk i S-ka

Na własne ryzyko Ukryte asymetrie w codziennym życiu Taleb Nassim Nicholas

Broszurowa ze skrzydełkami
Wydanie: pierwsze
ISBN: 978-83-820-2022-9
EAN: 9788382020229
Tytuł oryginalny: Skin in The Game
Liczba stron: 400
Format: 145x215mm
Cena katalogowa: 49,90 zł
Tłumaczenie: Unterschuetz Alicja, Krzak Maciej

49,90 zł 37,88 zł

Oszczędzasz 12,02 zł
-24 %
Zamów teraz, wyślemy jeszcze dziś!

 

 

 

Opis

Intrygująca książka jednego z najbardziej znanych ekonomistów na świecie, która podważa nasze przekonania na temat ryzyka i korzyści, polityki i religii, finansów i osobistej odpowiedzialności
W swojej najbardziej jak dotąd prowokacyjnej książce jeden z czołowych myślicieli naszych czasów definiuje na nowo, co to znaczy zrozumieć świat, odnieść sukces w zawodzie, współtworzyć rzetelne i sprawiedliwe społeczeństwo, umieć wykrywać nonsensy i wpływać na innych. Powołując się na przykłady od Hammurabiego do Seneki, od giganta Anteusza po Donalda Trumpa, Nassim Nicholas Taleb pokazuje, jak gotowość do zaakceptowania ryzyka własnego stanowi niezbędny atrybut bohaterów, świętych i ludzi odnoszących sukcesy we wszystkich dziedzinach życia. Autor, w sposób jak zawsze jednocześnie przystępny i obrazoburczy, rzuca wyzwanie wielowiekowym przekonaniom na temat cnót tych, którzy stoją na czele wojskowych interwencji, dokonują inwestycji finansowych oraz promują religijne wyznania.
„Głos najbardziej proroczy ze wszystkich. . . Taleb jest prawdziwie wybitnym filozofem. . . kimś, kto jest w stanie zmienić nasz sposób postrzegania struktury świata - dzięki sile, oryginalności i prawdziwości swoich idei".
John Gray, GQ

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.