Wyspa - Żanna Słoniowska | okładka

Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2019-05-20

ISBN: 978-83-240-6988-0

Liczba stron: 272

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 124x194mm

Cena katalogowa: 42,90 zł

Rok wydania: 2019

42,90 zł 31,99 zł

W sprzedaży od 2019-05-13.

Opis

Temperatura tej relacji nie zna skali; staje się tą najniebezpieczniejszą z możliwych – zawieszoną w spojrzeniu, nieznośną przez brak dosłowności. Niby nie dzieje się nic, a jednak dzieje się wszystko.
Anna Marchewka, literaturoznawczyni, krytyczka literacka

Na wyspie na północy Europy mężczyzna spotyka kobietę. Tajemniczość i zagadkowość najlepiej opisują relację, jaka powstała między obojgiem.
Zaczyna dziać się coś niezwykłego. Wyspa na której się znaleźli, jest miejscem, gdzie można przeżyć rzeczy, które nie mogłyby przydarzyć się nigdzie indziej. Tak jak nocą, łatwiej nam komunikować własne myśli, jesteśmy odważniejsi, gotowi na więcej, bardziej pewni siebie. Nie wstydzimy się powiedzieć tego, czego za nic nie wypowiedzielibyśmy w dzień.

Dawid, czterdziestoletni pisarz, nie ma zbyt dobrego zdania o sobie. Jest martwy w środku. Wie, że żyje, ale już od dawna niewiele czuje.
Przyjechał na wyspę, aby skończyć powieść.
Na miejscu poznaje Muriel, która opiekuje się domem pracy twórczej. Początkowo Dawid nie widzi w niej nic więcej niż w tych, od których chce uciec. Wyspa jest jednak tym miejscem, gdzie nie da się pozostać ludzkim posągiem bez uczuć. Tam czuje się mocniej, widzi się wyraźniej, rzeczywistość jest intensywniejsza.

Ale lato i stypendium się kończą. A w domu czekają żona i córka.
Losy bohaterów poznajemy przez pryzmat czterech pór roku. Zaskakujące literackie love story o powrotach i rozstaniach bez pożegnań.
Lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy pragną wyrwać się z życiowego marazmu i znowu czuć mocniej, doświadczać bardziej.


Żanna Słoniowska (ur. w 1978 r.) we Lwowie. Ukrainka o polskich korzeniach, pisarka, dziennikarka i tłumaczka. Zadebiutowała książką Dom z witrażem, która wygrała konkurs Wydawnictwa Znak Literanova na najlepszą powieść. Książka otrzymała Nagrodę Conrada, była nominowana do Nagrody Literackiej Nike, ukazała się w Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, na Ukrainie i w Rosji. Znalazła się na krótkiej liście brytyjskiej nagrody The Warwick Prize for Women in Translation. Krytycy uznają Żannę Słoniowską za jeden z najciekawszych głosów współczesnej literatury europejskiej. Wyspa to jej druga powieść.

Polecane książki z rabatem do 55%

 

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wyspa

2019-04-18 Czytałam "Dom z witrażem" tej autorki i z niecierpliwością czekałam na kolejne, które mnie zachwycą. I nie zawiodłam się. "Wyspa" równie mocno przypadła mi do gustu. Wchłonęła mnie bez reszty :) Świat przedstawiony przez p. Słoniowską jest jakby zaczarowany. Moim skromnym zdaniem, może być to swego rodzaju ratunek dla tych ludzi, którzy, często z różnych powodów, zamykają się na świat. Podsumowując książka to wielka gra domysłów. Nieoczywista fabuła. Lektura z wyższej półki.Polecam

Wyspa

2019-04-18 Bardzo spodobała mi się nastrojowość tej książki. Chyba jedna z najmocniej naładowanych emocjami powieści jakie miałam okazje czytać. Myślę, że bardzo potrzebna w dzisiejeszych czasach. Kiedy ludze zadowalają sie byle czym, byle jak, trafia się ta perełka, która pokazuje inny świat. Kiedy ją czytałam, cięzko było mi wrócić do rzeczywistości. Polecam szczególnie wrażliwym :)

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.