Marta Galewska-Kustra

Marta Galewska-Kustra jest doktorem nauk humanistycznych, logopedą oraz pedagogiem dziecięcym i pedagogiem twórczości. Jako logopeda dziecięcy specjalizuje się w terapii opóźnionego rozwoju mowy oraz zaburzeń artykulacji u dzieci. W swojej pracy stara się łączyć terapię mowy z rozwojem twórczego potencjału u dziecka.

Magdalena Galewska- Kustra i jej praca naukowa


Magdalena Galewska- Kustra jest autorką książek naukowych, które dotyczą rozwijania zdolności twórczych u dzieci oraz młodzieży. Wydana w 2012 roku "Szkoła wspierająca twórczość uczniów. Teoria i przykład praktyki" to unikalna analiza problematyki stymulowania twórczości dziecięcej w szkole. Książka ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem pedagogów, psychologów dziecięcych i wychowawców szkolnych.

Seria "Pucio" Magdaleny Galewskiej- Kustry


Magdalena Galewska- Kustra zdobyła największą popularność jako "autorka bestsellerowej serii książek "Pucio". Książki te wspomagają naukę prawidłowego mówienia oraz artykulacji u dzieci. Doskonale sprawdzają się również jako pierwsze lektury dla nich. Książka „Pucio uczy się mówić” zdobyła tak dużą popularność wśród dzieci i ich rodziców, że wkrótce powstały kolejne tomy tych zabawnych opowieści. Na podstawie tej serii stworzono gry edukacyjne "Pucio", które zdobyły nagrodę jako najbardziej innowacyjne i najciekawsze rozwiązanie dla dzieci oraz rodziców.

Lista książek

Pucio mówi dzień dobry - Marta Galewska-Kustra | mała okładka
-35 %

Pucio mówi dzień dobry

Marta Galewska-Kustra

Pucio i Misia z radością rozpoczynają dzień. Witają się ze słońcem, dostrzeżoną za oknem wiewiórką, a nawet samochodami na ulicy. Potem myją zęby, ubierają się, jedzą śniadanie. Nie zapominają też o nakarmieniu psa i kota.
W każdej czynności towarzyszą im mali czytelnicy, ta interaktywna książka zachęca bowiem maluchy do naśladowania ulubionych bohaterów, dzięki czemu poranne obowiązki stają się wspaniałą z[...]

Więcej

19,90 zł

13,03 zł

Pucio mówi dobranoc - Marta Galewska-Kustra | mała okładka
-34 %

Pucio mówi dobranoc

Marta Galewska-Kustra

Pucio ma ochotę na zabawę, ale nadchodzi wieczór i wszyscy układają się do snu. Misia już śpi, więc trzeba być cicho, żeby jej nie obudzić. A co robią inni? Dźwig przez cały dzień nosił ciężary i teraz smacznie chrapie. Drzewo i samochód na parkingu też odpoczywają. Ciocia, która świętowała swoje urodziny, uśmiecha się przez sen. Budka z lodami jest zamknięta, a samolocik Pucia leży spokojnie pod łóżkiem. T[...]

Więcej

19,90 zł

13,13 zł

Pucio. Gra. Gdzie to położyć? - Marta Galewska-Kustra  | mała okładka
-32 %

Pucio. Gra. Gdzie to położyć?

Marta Galewska-Kustra

Kolejna zabawka z Puciem to sprzyjające rozwojowi myślenia i mowy malucha spotkanie z ulubioną postacią!

W pudełku znajduje się 6 plansz z różnymi pomieszczeniami w mieszkaniu należącym do rodziny naszego bohatera. Do każdego z nich dopasowano po 6 żetonów z przedmiotami charakterystycznymi dla tych pomieszczeń. Dziecko układa przedmioty w odpowiednich miejscach na planszach (np. na stoliku w salonie, pod krzesłem w kuchni, w pudełku) według załączonej instrukcji lub poleceń wymyślonych przez rodzica. Uczy się przy tym rozumienia stosunków przestrzennych, czyli położenia przedmiotów względem siebie.

Dodatkową atrakcją są stojące postaci bohaterów książek o Puciu, które można wykorzystać także w innych dziecięcych zabawach.

Więcej

39,90 zł

27,04 zł

Pucio umie opowiadać - Marta Galewska-Kustra | mała okładka
-36 %

Pucio umie opowiadać

Marta Galewska-Kustra

Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy.
Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się nowego członka rodziny.
Pod każdą dużą ilustracją znajdują się dodatkowe obrazki mobilizujące do opisywania prz[...]

Więcej

44,90 zł

28,60 zł

Puzzle 3 w 1 Pucio.

Marta Galewska-Kustra

Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z PUCIEM!
Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także na puzzlach! Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki!
Dziecko ma za zadanie ułożyć 3 obrazki o różnym stopniu trudności, składające się z 16, 20 i 24 element[...]

Więcej

31,90 zł

20,91 zł

Pucio umie opowiadać

Marta Galewska-Kustra

Poznajcie Pucia i jego bliskich! Ten sympatyczny maluch jest ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy.
Piąta część przygód Pucia to dla dzieci potrafiących już mówić okazja do ćwiczenia umiejętności opowiadania. Zachętą do tego są perypetie związane z pojawieniem się nowego członka rodziny.
Pod każdą dużą ilustracją znajdują się dodatkowe obrazki mobilizujące do opisywania prz[...]

Więcej

39,90 zł

25,81 zł

Pucio w mieście.  Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci - Marta Galewska-Kustra | mała okładka
-36 %

Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci

Marta Galewska-Kustra

Odwiedźcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi pełen ekscytujących zdarzeń czas w mieście! Zajrzyjcie na plac budowy, do supermarketu, na dworzec kolejowy, do parku, gabinetu taty i na wystawę cioci Igi. Z tym sympatycznym maluchem, ulubionym towarzyszem dzieci w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy, na pewno nie będziecie się nudzić!
Szósta część przygód Pucia może służyć zarówno dzieciom mł[...]

Więcej

44,90 zł

28,91 zł

Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dl

Marta Galewska-Kustra

Książka, którą pokocha każdy maluch! Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę!
Pucio z przyjemnością zostanie przyjacielem Twojego dziecka i zabierze je do krainy wyrażeń dźwiękonaśladowczych! Rozpoczęcie przygody z Puciem to gwarancja świetnej zabawy dla Ciebie i Twojego malucha!

Prosta forma, która jest wzbogacona barwnymi ilustracjami na pewno wesprze rozwój mowy Twojego dziecka.

Nie wiesz, jaką książkę kupić jako pierwszą dla swojego dziecka? Seria „Pucio uczy się mówić” to doskonały wybór!

Więcej

44,90 zł

28,62 zł

Zeszytowy trening mowy, czyli ćwiczenia logopedyczne dla dzieci

Marta Galewska-Kustra

Ćwiczenie trudnych głosek, sprawdzenie, czy wymowa dziecka rozwija się poprawnie, dobra, pożyteczna zabawa – to główne, ale nie jedyne cele tej książki. Jest ona skierowana do rodziców, logopedów, pedagogów i nauczycieli pracujących z dziećmi.
Na 64 stronach zebrano wiele wesołych ćwiczeń, podzielonych według wieku dziecka i stopnia trudności. Dotyczą one głosek, które w rozwoju wymowy sprawiają najwięcej k[...]

Więcej

16,00 zł

11,84 zł

Z muchą na luzie ćwiczymy buzie czyli zabawy logopedyczne dla dzieci

Marta Galewska-Kustra

Podstawą poprawnej wymowy jest między innymi odpowiednia ruchomość narządów artykulacyjnych: warg, języka, podniebienia miękkiego i żuchwy. Warto ją z dzieckiem trenować, a nikt nie zachęci do tego lepiej niż Fefe! To wyjątkowa mucha! Gasi pożary, jeździ samochodem, chodzi do kina, biega w maratonach i jest gwiazdą opery. Kto się z nią zaprzyjaźni, nie będzie się nudzić! Dzięki Fefe ćwiczenia staną się zaba[...]

Więcej

24,90 zł

15,86 zł

Pucio mówi pierwsze słowa

Marta Galewska-Kustra

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi cały dzień! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!
Druga część przygód Pucia skoncentrowana jest na pierwszych słowach typowych dla rozwoju mowy dziecka. Ich rozumienia i używania dziecko uczy się już w pierwszym i drugim roku życia. Dwulatek zaczyna łączyć słowa, a zatem pos[...]

Więcej

39,90 zł

25,56 zł

Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy - Marta Galewska-Kustra | mała okładka
-36 %

Z muchą świat zwiedzamy i opowiadamy

Marta Galewska-Kustra

Pamiętacie rezolutną Fefe, która pomagała maluchom ćwiczyć buzię i język, wspierając rozwój ich mowy? Pokochało ją wiele dzieci, a wszystko za sprawą książki „Z muchą na luzie ćwiczymy buzie”. Teraz czas na kolejne zabawy z tą słynną bohaterką!
Tym razem spotykamy Fefe na nieplanowanych wakacjach. Przygody, które przeżywa podczas podróży, są świetną okazją do rozwijania u dzieci umiejętności opowiadania i ć[...]

Więcej

31,90 zł

20,32 zł

Pucio i ćwiczenia z mówienia, czyli nowe słowa i zdania

Marta Galewska-Kustra

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi ferie w górach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!
W trzecim tomie przygód Pucia nadchodzi czas na wzbogacanie zasobu słów dziecka, rozwijanie mowy zdaniowej (zdania stają się coraz bardziej złożone) oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczown[...]

Więcej

39,90 zł

25,20 zł

Pucio na wakacjach Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków

Marta Galewska-Kustra

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi niezapomniane wakacje na Kaszubach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy.
Czwarta część przygód Pucia skierowana jest do dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Czas na zabawę związaną z artykulacją, czyli umiejętnością właściwego wymawiania głosek. Książka wspiera rozwój w[...]

Więcej

39,90 zł

25,81 zł

Co robi Pucio? - Marta Galewska-Kustra | mała okładka
-35 %

Co robi Pucio?

Marta Galewska-Kustra

Na kartach tej małej książeczki znajdziecie ulubionego bohatera dzieci w codziennych sytuacjach. Każda z nich to okazja do zapoznania się z najbardziej podstawowymi rzeczownikami i czasownikami. Korzystajcie z książki tak, jak pozwalają na to rozwój i potrzeby waszego malucha. Możecie posadzić sobie dziecko na kolanach, położyć na brzuszku i postawić książkę przed nim czy w końcu oglądać ją, leżąc razem na [...]

Więcej

19,90 zł

13,03 zł

Pucio Zabawy gestem i dźwiękiem - Marta Galewska-Kustra | mała okładka
-35 %

Pucio Zabawy gestem i dźwiękiem

Marta Galewska-Kustra

Pucio wprowadza dzieci w świat mowy!
Na kartach tej małej książeczki znajdziecie swojego ulubionego bohatera wykonującego czynności, które cieszą każdego malucha, a wszystko to w połączeniu z dźwiękami ważnymi dla początków rozwoju mowy: samogłoskami, prostymi sylabami i onomatopejami.
Pucio zaprasza do wspólnej zabawy! Oglądajcie ilustracje i dotykajcie ich, odczytując zapisane na nich dźwięki. Powtarzajci[...]

Więcej

19,90 zł

13,03 zł

Pucio Pierwsze Zabawy - Marta Galewska-Kustra | mała okładka
-33 %

Pucio Pierwsze Zabawy

Marta Galewska-Kustra

Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z PUCIEM!
Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także w grach edukacyjnych! Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki!
Zestaw składa się z 32 obrazków. Na kartonikach znajdują się obrazki z wyrażeniem dźwiękonaśla[...]

Więcej

34,90 zł

23,55 zł

Pucio i Misia ubiera choinkę

Marta Galewska-Kustra

Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z PUCIEM!
Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także na puzzlach! Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki!
Nadchodzi Gwiazdka! Pucio i Misia pomagają rodzicom w przygotowaniach, pięknie przystrajając świąteczne[...]

Więcej

34,90 zł

22,87 zł

Puzzle Pucio Czego brakuje? - Marta Galewska-Kustra | mała okładka
-32 %

Puzzle Pucio Czego brakuje?

Marta Galewska-Kustra

Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z PUCIEM!
Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także na puzzlach! Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki!
Puzzle dwuelementowe skierowane do dzieci od 2 lat. Na obrazkach jest Pucio w sytuacjach, w których… cz[...]

Więcej

24,90 zł

16,86 zł

Pucio i ćwiczenia z mówienia czyli nowe słowa i zdania - Marta Galewska-Kustra | mała okładka
-36 %

Pucio i ćwiczenia z mówienia czyli nowe słowa i zdania

Marta Galewska-Kustra

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi ferie w górach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!
W trzecim tomie przygód Pucia nadchodzi czas na wzbogacanie zasobu słów dziecka, rozwijanie mowy zdaniowej (zdania stają się coraz bardziej złożone) oraz naukę stosowania podstawowych reguł gramatyki (np. odmiany rzeczown[...]

Więcej

44,90 zł

28,91 zł

Pucio mówi pierwsze słowa - Marta Galewska-Kustra | mała okładka
-36 %

Pucio mówi pierwsze słowa

Marta Galewska-Kustra

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi cały dzień! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!
Druga część przygód Pucia skoncentrowana jest na pierwszych słowach typowych dla rozwoju mowy dziecka. Ich rozumienia i używania dziecko uczy się już w pierwszym i drugim roku życia. Dwulatek zaczyna łączyć słowa, a zatem pos[...]

Więcej

44,90 zł

28,60 zł

Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych - Marta Galewska-Kustra | mała okładka
-36 %

Pucio uczy się mówić. Zabawy dźwiękonaśladowcze dla najmłodszych

Marta Galewska-Kustra

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy!
Pierwsza część przygód Pucia przeznaczona jest dla dzieci najmłodszych oraz tych nieco starszych z opóźnionym rozwojem mowy. Koncentruje się przede wszystkim na wyrażeniach dźwiękonaśladowczych i samogłoskach, które są używane już przez roczne dziecko. C[...]

Więcej

44,90 zł

28,91 zł

Z muchą na luzie ćwiczymy buzie czyli zabawy logopedyczne dla dzieci - Marta Galewska-Kustra | mała okładka
-36 %

Z muchą na luzie ćwiczymy buzie czyli zabawy logopedyczne dla dzieci

Marta Galewska-Kustra

Podstawą poprawnej wymowy jest między innymi odpowiednia ruchomość narządów artykulacyjnych: warg, języka, podniebienia miękkiego i żuchwy. Warto ją z dzieckiem trenować, a nikt nie zachęci do tego lepiej niż Fefe! To wyjątkowa mucha! Gasi pożary, jeździ samochodem, chodzi do kina, biega w maratonach i jest gwiazdą opery. Kto się z nią zaprzyjaźni, nie będzie się nudzić! Dzięki Fefe ćwiczenia staną się zaba[...]

Więcej

29,90 zł

19,06 zł

Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków - Marta Galewska-Kustra | mała okładka
-36 %

Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków

Marta Galewska-Kustra

Poznajcie Pucia i jego wesołą rodzinkę, spędzając z nimi niezapomniane wakacje na Kaszubach! Ten sympatyczny maluch stanie się ulubionym towarzyszem Waszego dziecka w stawianiu pierwszych kroków w nauce mowy. Czwarta część przygód Pucia skierowana jest do dzieci w wieku od trzech do sześciu lat. Czas na zabawę związaną z artykulacją, czyli umiejętnością właściwego wymawiania głosek. Książka wspiera rozwój [...]

Więcej

44,90 zł

28,60 zł

Pucio Rodzinna sobota - Marta Galewska-Kustra | mała okładka
-32 %

Pucio Rodzinna sobota

Marta Galewska-Kustra

Puzzle kierujemy do dzieci, które ukończyły drugi rok życia.
W pudełku jest 15 elementów. Każdy z nich przedstawia fragment jednego dnia w rodzinie Pucia. Po ich ułożeniu otrzymacie ciąg obrazków opowiadających o całej rodzinnej sobocie.
W dołączonej do zestawu instrukcji znajdziecie propozycje wielu ciekawych zabaw. Każda z nich ćwiczy wszystkie lub niektóre z następujących umiejętności: rozumienie słuchan[...]

Więcej

34,90 zł

23,63 zł

Pucio do tulenia - Marta Galewska-Kustra | mała okładka
-32 %

Pucio do tulenia

Marta Galewska-Kustra

Pucio, ukochany bohater dzieci i rodziców, do przytulania, zasypiania, na spacery i do zabawy!
Ta urocza maskotka sprawi radość każdemu maluchowi. Jest świetnym uzupełnieniem serii książek wspierających rozwój mowy autorstwa Marty Galewskiej-Kustry z ilustracjami Joanny Kłos.

Więcej

44,90 zł

30,42 zł