Mateusz Waligóra

Mateusz Waligóra to polski pilot wycieczek i podróżnik w Europie, Afryce, Ameryce Środkowej i Południowej. Prowadzi swoją stronę internetową www.nakrancach.pl, gdzie publikuje fotografie i relacje z podróży. Na co dzień pracuje jako współpracownik National Geographic Traveler i przewodnik wypraw trekkingowych. Waligóra to pierwszy człowiek w historii, który przeszedł samotnie pustynię Gobi.

Mateusz Waligóra – autor książek podróżniczych


Podróżnik opublikował kilka książek związanych ze swoimi podróżami. Jedną z najważniejszych pozycji w jego dorobku jest książka pt. "Trek Od marzenia do przygody Wszystko o wędrowaniu” wydana w 2017 roku. Została ona nagrodzona tytułem „Książka Górska Roku” w kategorii „Przewodniki i poradniki górskie”, na Festiwalu Górskim w
Lądku-Zdroju i nagrodą Magellana w kategorii „Poradnik Podróżniczy”, przyznawaną w trakcie Międzynarodowych Warszawskich Targów Książki.

Publikacje Waligóry dla wielbicieli podróży


Wśród znanych publikacji Mateusza Waligóry znajdują się między innymi "Szlak Wisły. 1200 km pieszej przygody”„Podróże w piątą stronę świata” czy też „Piąta strona świata”. To w nich autor zdaje czytelnikowi relacje ze swoich wspaniałych wypraw.

Lista książek: Mateusz Waligóra

55,99 zł 54,39 zł - najniższa cena 79,99 zł - cena detaliczna

Tatrzańskie opowieści - Dariusz Jaroń, Mateusz Waligóra | mała okładka
-36 %

Tatrzańskie opowieści

Dariusz Jaroń, Mateusz Waligóra

41,85 zł 41,85 zł - najniższa cena 65,00 zł - cena detaliczna

Trek Od marzenia do przygody Wszystko o wędrowaniu - Mateusz Waligóra | mała okładka

Trek Od marzenia do przygody Wszystko o wędrowaniu

Mateusz Waligóra

7.3 / 10 (123 ocen)

39,99 zł 39,99 zł - najniższa cena 39,99 zł - cena detaliczna