Nick Laird

Nick Laird jest pisarzem i poetą, który urodził się w 1975 roku w Cookstown w Irlandii Północnej. Absolwent Uniwersytetu w Cambridge, na którym ukończył filologię angielską. Po studiach pracował w jednej z największych kancelarii prawnych na świecie, z której odszedł po 6 latach. Obecnie Nick Laird poświęca się karierze pisarskiej. Prywatnie maż pisarki Zadie Smith.

Nick Laird – doceniony poeta


W 2005 roku ukazał się pierwszy tom wierszy Nicka Lairda pt. „To a fault”, za który autor otrzymał prestiżową nagrodę Rooney Prize for Irish Literature. W 2007 roku został opublikowany kolejny zbiór wierszy poety pt. „On purpose”.

Książka Nicka Lairda i Zadie Smith


Pierwsza powieść Nicka Lairda pt. „Utterly monkey” została wydana w 2005 roku. W 2023 roku pisarz wraz ze swoją żoną Zadie Smith, opublikował książkę dla najmłodszych czytelników. Publikacja pt. „Dziwo” urzekła, zarówno dzieci, jak i rodziców. Autorzy opowiadają historię świnki morskiej, mieszkającej w domu małej dziewczynki o imieniu Kit. Jest to historia pokazująca, że warto w życiu być sobą i nikogo nie udawać.

Lista książek: Nick Laird

Dziwo - Smith Zadie, Laird Nick | mała okładka
-40 %

Dziwo

Zadie Smith, Nick Laird

8.6 / 10 (34 ocen)

29,99 zł 29,99 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna