Naczelne z Park Avenue - Martin Wednesday | okładka
Znak literanova

Naczelne z Park Avenue Martin Wednesday

Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

Pierwsze wydanie: 2016-09-12

ISBN: 978-83-240-3684-4

Tytuł oryginalny: Primates Of Park Avenue. A Memoir

Liczba stron: 288

Wydawnictwo: Znak literanova

Format: 144x205mm

Cena katalogowa: 36,90 zł

Tłumaczenie: Magdalena Zielińska

Rok wydania: 2016

36,90 zł 16,61 zł


Opis

Bestsellerowa książka, która rozwścieczyła Manhattan

Kiedy autorka tej książki wraz z mężem i synkiem przeprowadziła się z zachodniego na wschodni Manhattan, sądziła, że zmienia jedynie adres. Okazało się jednak, że trafiła do całkowicie odmiennej kultury.

Nagle otoczyło ją plemię bajecznie bogatych, eleganckich kobiet, których świat opierał się na ścisłej hierarchii. Choć w pierwszej chwili instynkt podpowiadał jej ucieczkę, postanowiła walczyć. Aby zrozumieć zasady działania społeczności, w której się znalazła, i wreszcie odnaleźć w niej dla siebie miejsce, wykorzystała swoją znajomość antropologii.

Z uwagą obserwowała rytuały godowe mieszkanek Upper East Side, walkę o dominację w stadzie, sezonową migrację w kierunku kurortów i rytualne dbanie o ciało. Piła eliksiry, którym jej otoczenie przypisywało niezwykłe właściwości, takie jak koktajl z jarmużu, a także uległa pragnieniu posiadania fetysza w postaci słynnej torebki.

Dzięki jej spostrzeżeniom i poczuciu humoru "Naczelne z Park Avenue" to opowieść o świecie z pierwszych stron kolorowych magazynów, którą czyta się z równą fascynacją, co najlepsze reportaże podróżnicze z najodleglejszych krańców Afryki czy Azji.

Polecane bestsellery

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

O presji

2016-11-03 Matka powinna być... (wstawić odpowiednie słowa). Znajdzie się ich tyle ile jest krajów i regionów na świecie. Antropolożka, Wednesday Martin odkrywa dla nas zasady nałożone na matki z Park Avenue.
71 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 19 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Pozory czasem mylą

2016-11-03 Książka lekka i przyjemna. Daje dużo do myślenia. Nie zawsze świat jaki uważamy za idealny, o który marzy większość z nas taki jest.
66 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 25 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Pozory czasem mylą

2016-11-03 Książka lekka i przyjemna. Daje dużo do myślenia. Nie zawsze świat jaki uważamy za idealny, o który marzy większość z nas taki jest.
54 X Kliknij jeżeli recenzja była przydatna 60 X Kliknij jeżeli recenzja nie była przydatna

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.