Nieznane przygody Mikołajka - René Goscinny, Jean-Jacques Sempé  | okładka
Znak emotikon

Nieznane przygody Mikołajka René Goscinny, Jean-Jacques Sempé

Oprawa twarda
Wydanie: drugie

Pierwsze wydanie: 2009-11-02

ISBN: 978-83-240-2027-0
EAN: 9788324020270
Ilustracje: Jean-Jacques Sempé
Tytuł oryginalny: Le Petit Nicolas. Le ballon et autres histoires inedites
Liczba stron: 192
Wydawnictwo: Znak emotikon
Format: 144x205
Cena katalogowa: 34,90 zł
Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska

34,90 zł 23,73 zł

Produkt niedostępny

Opis

Mikołajek nabiera kolorów!

Tym razem opowiadania o paczce kumpli Mikołajka pojawiły się niespodziewanie, odnalezione w szufladzie Goscinny’ego. Te nieznane przygody Sempé zilustrował kolorowymi rysunkami, dzięki czemu historie o Mikołajku nabierają prawdziwych rumieńców. Najsłynniejszy francuski uczeń ma dwie cechy – nigdy się nie zmienia i nigdy się nie starzeje. A pomysłów na przygody nigdy mu nie brakuje. Co obejrzą w telewizji u Kleofasa? Czy uda im się otworzyć własny cyrk? Przekonajcie się sami, bo Mikołajek długo nie usiedzi w jednym miejscu!

„Kiedy w szkole mam dobre stopnie, rodzice pozwalają mi czasem zadzwonić do Kleofasa, żeby zaprosił mnie do siebie na telewizję. Kłopot tylko, że Kleofas jest najgorszym uczniem w klasie i jego rodzice za karę często nie pozwalają mu oglądać telewizji, a wtedy ja – to niesprawiedliwe – też nie mogę oglądać. Rodzice Kleofasa naprawdę przesadzają, no bo co w końcu, kurczę blade!”

Mikołajek ma 50 lat!

Dzieci o Mikołajku

Anne Goscinny w Ambasadzie Francji w Warszawie

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Mikołajek ma 50 lat!

2010-04-27
Aż trudno uwierzyć, że ten chłopiec ma już 50 lat. Jeszcze trudniej uwierzyć, że jeden chłopiec może mieć tyle przygód. I to tak zabawnych. A jednak! Wszystkich niedowiarków odsyłam do książki. Wszystko to prawda.

Dawka humoru i powrót do dzieciństwa

2010-01-11
"Mikołajek" to jedyna seria książek, jaką znam, którą mogą czytać wszyscy. Z "Mikołajkiem" nie rozstaję się od czwartej klasy szkoły podstawowej, kiedy to pierwsza część wspaniałej serii o cudownym chłopcu była moją lekturą szkolną. "Mikołajek" stał się ulubioną książką w mojej rodzinie. Czytają ją z zamiłowaniem wszyscy: począwszy od mojego siedmioletniego siostrzeńca Remka do 90-letniej babci Marty.

Z perspektywy Mikołajka

2010-01-11
Mikołajka nie trzeba chyba nikomu przedstawiać - jego przygody podbiły serca czytelników, zarówno tych małych, jak i większych, na całym świecie. Wydawało się, że jego zwolennikom pozostanie powracanie do wydanych przed śmiercią Rene Goscinny'ego historyjek o chłopcu: Mikołajek, Rekreacje Mikołajka, Mikołajek i inne chłopaki, Joachim ma kłopoty oraz Wakacje Mikołajka. Tymczasem od roku 2004 jesteśmy mile zaskakiwani przez Anne Goscinny (córkę autora), która umożliwiła opublikowanie nieznanych dotąd opowiadań w dwóch tomach pt. Nowe przygody Mikołajka.

Mikołajek 50 lat później

2009-11-30
W tym roku słynny francuski chłopiec kończy 50 lat! Mimo tak godnego wieku, Mikołajek nie zmienił się wcale - ani wizualnie, ani jest chodzi o jego spojrzenie na świat. I bardzo dobrze, bo trudno byłoby go zaakceptować jako poważnego pana w garniturze i z walizką. Na szczęście "Nieznane przygody Mikołajka" przywracają nam bohatera takim, jakim go znamy od lat.

Potężny ładunek optymizmu

2009-11-12
Takich książek powinno być więcej: ciepłych, radosnych i szczerych! Na razie Mikołajek pozostaje chyba najcudowniejszą postacią światowej literatury dziecięcej, która z powodzeniem cieszy się niesłabnącą popularnością również wśród dorosłych. Tym razem niebieski tom zawiera opowiadania, w których Mikołajek jak zwykle psoci ("Tata zrobił się cały czerwony, spojrzał na mnie groźnie, oczywiście dla zabawy, i też zaczął szukać."), jak zwykle ma niesamowite plany ("Dziś wieczorem idę do teatru!") i trochę kłopotliwych sytuacji ("mama pokazała mi sweter- jasnoniebieski, z trzema żółtymi kaczuszkami - no i się rozpłakałem.") oraz wiele innych, które trzeba przeczytać w całości, oglądając piękne rysunki, które po raz pierwszy w mikołajkowej historii są kolorowe!

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.