Jason Schreier

Jason Schreier urodził się 10 maja 1987 roku. Jest Żydem. Mieszka niedaleko Nowego Jorku. Studiował dziennikarstwo na Uniwersytecie Nowojorskim, które ukończył w 2009 roku. Znany jest z dziennikarstwa gier wideo. Ma żonę Amandę Coleman, którą poznał na Uniwersytecie Nowojorskim.

Jason Schreier – reporter działu gier


Autor początkowo pracował jako niezależny dziennikarz w lokalnych wiadomościach. Od 2010 pisał dla Wired. Zajmował się tematyką gier wideo oraz pokrewną technologią. Redaktor działu newsowego Kotaku, czołowego portalu zajmującego się przemysłem i kulturą gier wideo. W miesięczniku wyrobił sobie nazwisko. Jest to efekt ciężkiej reporterskiej pracy oraz drążenia trudnych kwestii branżowych. Niestety autor musiał opuścić redakcję Kotaku.

Pozycje, które zawładnęły rynkiem gier wideo


Jason Schreier w 2017 roku napisał książkę o procesie tworzenia gier wideo – „Krew, pot i piksele”. Od 2020 jest redaktorem w Bloomberg News. Wciąż pisze dla branży gier wideo. Podczas współpracy z agencją napisał kolejną książkę: „Wciśnij reset. Triumfy i fakapy w przemyśle gier wideo”. Pozycja dotyczy niestabilności przemysłu gier wideo. Schreier współprowadzi podcast Triple Click wzraz z byłymi współpracownikami Kotaku, Kirkiem Hamiltonem oraz Maddy Myers.

Lista książek: Jason Schreier

28,49 zł 28,49 zł - najniższa cena 49,99 zł - cena detaliczna

33,88 zł 33,88 zł - najniższa cena 42,99 zł - cena detaliczna