Karen Fischer

Karen Fisher urodziła się 21 października 1956 roku w Beverly Hills w Stanach Zjednoczonych, zmarła 27 grudnia 2016 roku w Los Angeles. Już w okresie studiów zainteresowała się literaturą, a także tworzenie scenariuszy. Karen Fischer z powodu swojej oryginalnej urody, a także naturalnego zachowania przed kamerą, związała się zawodowo z branżą aktorską. W związku z powyższym, Fischer po ukończeniu Beverly Hills High School, wybrała się na studia do szkoły aktorskiej Central School of Speech and Drama w Londynie, którą skończyła z wyróżnieniem. Jej kariera rozpoczęła się bardzo dynamicznie od występu na Broadwayu w roli tancerki i chórzystki w musicalu „Irene”, W późniejszych latach Fischer była związana z Music Box Theatre w Nowym Jorku.

Karen Fischer – aktorka, scenarzystka i utalentowana pisarka


Debiutem literackim Karen Fisher jest wydana w 1987 roku książka pod tytułem „Pocztówki znad krawędzi”. Trzy lata później powstała jedna z najpopularniejszych w Stanach Zjednoczonych powieści „Surrender the Pink”. Warto zwrócić uwagę również na inne pozycje beletrystyczne, jakie znajdują się w dorobku artystycznym Karen Fischer - to „Delusion od Grandma” czy „The Best Awful: A Novel”. W Polsce jedną z interesujących powieści Karen Fisher jest wydana w 2008 roku pozycja „Księżniczka po przejściach”. Proza Fischer traktuje o życiu codziennym, jest osadzona w realiach współczesnych i stanowi powrót do lat 60 70 i 80-tych ubiegłego wieku.

Członek jury MFF w Wenecji


Fischer była wielokrotnie nagradzana, zarówno za swoją twórczość literacką, jak i dorobek aktorski. Warto wspomnieć, że występy w nowojorskim Princess Theatre przyniosły jej popularność nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Europie. Karen Fischer była laureatką Los Angeles Pen Howard za swój debiut książkowy. Jej autobiograficzna powieść „Pocztówki znad krawędzi” stała się kanwą do scenariusza filmowego z Meryl Streep i Shirley MacLaine w rolach głównych. W filmie ukazano historię rywalizacji pomiędzy dwoma wybitnymi postaciami, utalentowaną matką aktorką i jej córką, również sławną oraz znaną artystką. Fischer otrzymała zaszczytne miejsce w jury konkursu głównego na 70. MFF w Wenecji, w 2013 roku.

Lista książek: Karen Fischer

40,79 zł 40,79 zł - najniższa cena 59,99 zł - cena detaliczna

39,90 zł 23,40 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna