Marek Szymaniak

Marek Szymaniak urodzony w 1988 roku to polski dziennikarz i reporter. Ukończył Uniwersytet Warszawki na kierunku Komunikacja Społeczna i dziennikarstwo. Aktywnie współpracował z następującymi gazetami takimi jak „Duży Format”, „Newsweek Polska”, „Pismo. Magazyn Opinii” oraz „Weekend” i „Gazeta.pl”.

Marek Szymaniak i jego publikacje


W czerwcu 2018 roku opublikował zbiór reportaży, zatytułowany „Urobieni. Reportaże o pracy”. Pisarz ujawnia niewygodną prawdę o polskim rynku pracy. Przedstawia historię ludzi, którzy przyczynili się do rozwoju kapitalizmu lat 90, a także tych, którym narzucono nowy model gospodarczy po 1989 roku. To gorzki obraz Polaka, żyjącego na skraju ubóstwa i wyzyskiwanego, odczuwającego wzrastającą frustrację oraz pogardę. Kolejnym dziełem stworzonym przez Marka Szymaniaka jest „Zapaść. Reportaże z mniejszych miast”, w której autor bierze pod lupę problem zapaści społeczno-ekonomicznej średnich miast.

Najważniejsze wyróżnienia


Marek Szymaniak był dwukrotnym finalistą konkursu stypendialnego Fundacji „Herodot” im. Ryszarda Kapuścińskiego. Zwyciężył także w konkursie „Pióro odpowiedzialności” i zdobył drugie miejsce w konkursie „Twarze ubóstwa” im. Bartosza Mioduszewskiego. Był trzykrotnym finalistą Nagrody „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej w ramach debiutanckiej powieści „Urobieni”.

Lista książek: Marek Szymaniak

25,77 zł 25,77 zł - najniższa cena 44,90 zł - cena detaliczna

Urobieni Reportaże o pracy - Marek Szymaniak | mała okładka
-43 %

Urobieni Reportaże o pracy

Marek Szymaniak

20,67 zł 20,67 zł - najniższa cena 36,00 zł - cena detaliczna

Urobieni Reportaże o pracy - Marek Szymaniak | mała okładka

Urobieni Reportaże o pracy

Marek Szymaniak

7.3 / 10 (1731 ocen)

39,90 zł 39,90 zł - najniższa cena 39,90 zł - cena detaliczna