Kirstin Valdez Quade

Kirstin Valdez Quade to amerykańska pisarka. Uczęszczała do Phillips Exeter Academy. Tytuł licencjata otrzymała na Uniwersytecie Stanforda, a tytuł magistra na Uniwersytecie w Oregonie. W latach 2009-2011 była stypendystką Wallace Stegner w programie Creative Writing Program na Uniwersytecie Stanforda. W latach 2014-15 była profesorem wizytującym w dziedzinie kreatywnego pisania na Uniwersytecie Michigan. Obecnie jest adiunktem kreatywnego pisania na Uniwersytecie Princeton.

Kirstin Valdez Quade – debiut literacki


Autorka debiutowała zbiorem opowiadań „Night at the Fiestas” w 2015 roku. Pisarka publikuje również swoje prace w licznych magazynach, takich jak „The New Yorker”, „Narrative Magazine”, „The Best American Short Stories” i „The O. Henry Prize Stories”.

Wielokrotnie nagradzana powieść Valdez Quade


W 2021 roku Kirstin Valdez Quade opublikowała swoją powieść "Pięć ran”. Została ona nominowana do nagrody Andrew Carnegie Medal for Excellence in Fiction w 2022 roku. Jest to jedna z powieści roku 2022 w zestawieniach NPR, Publishers Weekly, Library Journal, Booklist, Goodreads i Kirkus Reviews. W Polsce ukazała się w 2023 roku.

Lista książek: Kirstin Valdez Quade

Pięć ran - Valdez Quade Kirstin | mała okładka
-55 %

Pięć ran

Kirstin Valdez Quade

7.6 / 10 (53 ocen)

24,75 zł 24,75 zł - najniższa cena 54,99 zł - cena detaliczna