Nick Bradley

Nick Bradley urodził się w 1982 roku. Z wykształcenia jest kulturoznawcą. Nick Bradley napisał doktorat, który poświęcony został postaci kota w kulturze Japonii. Pierwsza powieść autora pt. „Kot w Tokio”, wydana została w 2021 roku. Zaliczana jest ona do najważniejszych debiutów literackich tego roku.

Nick Bradley – autor powieści „Kot w Tokio”


Książka pt. „Kot w Tokio” opisuję historię kota, który odkrywa tajemnicze zakamarki stolicy Japonii. Powieść ta jest wielowątkowa i misternie zbudowana. Autor kreuje postacie osób, które pozornie nie są ze sobą powiązane. Czytelnik pozna bezdomnego, mieszkającego w opuszczonym i zrujnowanym hotelu, fanatyka gier komputerowych, poszukującego prawdziwej miłości czy młodą dziewczynę chcącą wytatuować sobie na plecach mapę Tokio. Książka stanowi również świetny przewodnik po tętniącym życiem mieście, który zachęca do poznania jego tajemnic.

Doceniony debiut


Debiutancka powieść Nicka Bradleya pt. „Kot w Tokio”, została niezwykle doceniona w kręgach literackich i uznana za prawdziwy majstersztyk. Do tej pory przełożona została na 10 języków. Książka została również nominowana do takich prestiżowych nagród, jak Dublin Literary Award i Diverse Book Award.

Lista książek: Nick Bradley

Kot w Tokio
 - Bradley Nick | mała okładka
-32 %

Kot w Tokio

Nick Bradley

7.6 / 10 (99 ocen)

44,99 zł

30,59 zł