Czas pomsty  - Maciej Liziniewicz | okładka
Wydawnictwo Dolnośląskie

Czas pomsty Maciej Liziniewicz

Oprawa miękka

Pierwsze wydanie: 2019-06-19

Liczba stron: 416

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Format: 13.5x20.5 cm

Cena katalogowa: 39,90 zł

39,90 zł


Opis

Czy da się wyjaśnić przerażające zbrodnie? Kto jest dobry, a kto zły? Z każdą kolejną stroną poznajemy odpowiedzi na nurtujące pytania, rysujące obraz szlacheckiej Rzeczypospolitej, w której o prawdę i sprawiedliwość trzeba było walczyć z szablą w dłoni. I gdzie to, co nierealne przeplata się z tym, co realne.

„Zdawać by się mogło, że los aż nadto doświadczył Żegotę Nadolskiego herbu Bojno. Powraca on wszak w rodzinne strony jako weteran wielu bitew i wojen. Co gorsza, przyjdzie mu uklęknąć przy grobach najbliższych, którzy zginęli podczas najazdu Tatarów. Nie wie jednak, że przeznaczenie szykuje dla niego o wiele mroczniejszą przyszłość. Nie wie, że za śmiercią jego rodziny kryje się straszliwa tajemnica, a jego samego czeka rozwikłanie iście diabelskiej intrygi, w której urok wiedźmy i wrogie szable to najmniejsze z zagrożeń.
Wartka, żywa akcja, świetny warsztat i piękna wizja rzeczywistości szlacheckiej – to Dzikie Pola w całej okazałości.
Uwaga! Lektura powieści grozi zarwaniem nocy, nieświadomą archaizacją języka i wyprawą na pchli targ w poszukiwaniu jakiejkolwiek szabli."
Marcin Mortka

Bestsellery znak.com.pl

Profil autora w serwisie Facebook

Recenzje

Zapraszamy do napisania własnej recenzji, możesz wysłać do nas tekst przez formularz.

Wciąga

2019-06-25
Dobra, historyczna książka, która ma to coś. Połączenie zjawisk nadprzyrodzonych z realistycznymi wydarzeniami i ciekawą fabułą. Wciągająca!

Przekonała mnie

2019-06-25
Nie przepadam za książkami historycznymi. Tę dostałam na urodziny i głupio mi było nie przeczytać. Tak więc przeczytałam i muszę szczerze się przyznać, że książka mi się podobała i mimo początkowej niechęci bardzo mnie wciągnęła.

Połączenie idealne

2019-06-25
Po książkę „Czas pomsty" sięgnęłam z przyjemnością, znając autora i jego styl z poprzedniej książki „Scheda". Bardzo gorąco zachęcam do przeczytania, idealne połączenie realizmu z fikcją.

Powiedz, co sądzisz o tej książce

Dodaj recenzję+

Komentarze

Podziel się opinią z innymi czytelnikami i fanami księgarni.