Lauren Groff

Lauren Groff jest absolwentką Amherst College, w 2006 skończyła także studia magisterskie kreatywnego pisania na Uniwersytecie Wisconsin w Madison.

W 2008 zadebiutowała powieścią "The Monsters of Templeton", w której opisała życie w dwutysięcznej społeczności. W drugiej powieści, "Arkadia", autorka skupiła się na jeszcze mniejszym środowisku – komunie.

Jej trzecia powieść "Fatum i Furia" zdobyła dużą popularność i spotkała się z przychylnością krytyków: trafiła na listę bestsellerów „The New York Times” i dostała nominację do nagrody National Book Award oraz została numerem jeden na liście najlepszych książek roku 2015 księgarni Amazon. Powieść została także ulubioną książką roku 2015 prezydenta Baracka Obamy. Prawa do wydania "Fatum i Furii" zostały sprzedane do trzydziestu krajów.

Teksty Groff ukazały się m.in. w magazynach „The New Yorker” i „The Atlantic” oraz w kilku antologiach najlepszych opowiadań amerykańskich The Best American Short Stories. W 2017 Groff znalazła się na liście najlepszych amerykańskich pisarzy młodego pokolenia magazynu literackiego „Granta Magazine”.

Mieszka na Florydzie, w miejscowości Gainesville, z mężem i dwójką dzieci. Miejsce zamieszkania było inspiracją dla zbioru opowiadań "Floryda".

Lista książek

Floryda - Lauren Groff | mała okładka
-40 %

Floryda

Lauren Groff

"Dwie małe siostry, które nagle zostają same na przepięknej plaży, nie do końca rozumieją, co się wokół nich dzieje, ale przeczuwają, że trzeba szukać ratunku. Podczas wakacji matka z kilkuletnimi synkami zostają w domu na odludziu zdani tylko na siebie; muszą przeżyć, choć w bujnych zaroślach czai się niebezpieczeństwo. Malowniczy cypel zostaje zaatakowany przez huragan i tylko czas pokaże, czy samotna kob[...]

Więcej

39,90 zł

24,09 zł

Arkadia

Lauren Groff

Lauren Groff, autorka bestsellera Fatum i furia, mistrzyni literackiej mistyfikacji i niedopowiedzenia, w magnetyzujący sposób snuje opowieść o sile rodziny i o tym, że są miejsca i ludzie, z którymi nie sposób się rozstać.

Więcej

42,90 zł

19,31 zł

Fatum i furia

Lauren Groff

Każdy związek ma dwie twarze. Każda historia ma dwie strony. Zwłaszcza gdy kluczem do idealnego związku nie jest prawda, ale mroczny sekret.

Więcej

44,90 zł

30,53 zł